Sport

Video: Jachtařky Šmídová s Fenclovou chtějí na ME medaili

Video: Jachtařky Šmídová s Fenclovou chtějí na ME medaili

Za necelých pět měsíců pronikly české jachtařky Lenka Šmídová s Veronikou Fenclovou mezi absolutní špičku ve dvouposádkové olympijské třídě 470. Česká dvojice vybojovala v závodech Světového poháru druhou a třetí příčku a na nadcházejícím evropském šampionátu v řecké Soluni se pokusí atakovat medailové pozice.

Naše závodnice si pochvalují zlepšující se komunikaci, ale ještě musí zapracovat na startech, na jízdě v silnějším větru a před mistrovstvím světa v portugalském Cascais. To bude zároveň kvalifikací na olympiádu 2008 v Pekingu. Hned v úvodním závodě letošní sezony v Miami obsadily osmou pozici a následovně překvapily především druhým místem na Mallorce a třetí příčkou ve Francii. Ovšem na posledním Světovém poháru v Nizozemsku jim nevyšly starty a skončily až dvanácté. 

Evropského šampionátu se zúčastní i jachty ze zámoří

Mistrovství Evropy hostí od 1. června Soluň a nečekaně dobré výsledky řadí obě jachtařky k hlavním medailovým nadějím české výpravy. Mimochodem na evropském šampionátu mohou startovat jachty z celého světa, tvoří se tak dvě pořadí: absolutní a redukované o mimoevropské lodě.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události