Motorsport

McLaren nakonec nedostane po VC Monaka žádný trest

Mezinárodní automobilová federace FIA vynesla pozitivní ortel ve pprospěch stáje formule 1 McLaren. Britská stáj na nedělní Velké ceně Monaka údajně neporušila pravidla. Vedení týmu čelilo po dvojnásobném triumfu v závodu obvinění, že nařídilo Britovi Lewisi Hamiltonovi, aby nechal vyhrát svého kolegu a úřadujícího mistra světa Španěla Fernanda Alonsa.

"Po prostudování záznamů komunikace mezi jezdci a vedením stáje jsme došli k jasnému závěru, že pravidla během Velké ceny Monaka porušena nebyla," uvedla dnes FIA na svých internetových stránkách. Stáj tak nakonec nedostane tak nedostane žádný trest a oba její piloti zůstávají v čele průběžného pořadí šampionátu.

Za vše můžou rozhovory 

Federace zahájila vyšetřování na základě rozhovorů s nováčkem seriálu mistrovství světa Hamiltonem v britských médiích.           Dvaadvacetiletý pilot dojel v Monaku na druhé pozici a po závodě prohlásil, že když se přiblížil k Alonsovi, vedení stáje mu nařídilo, aby neblbnul a jel v klidu. Tudíž vzniklo podezření z týmové režie a ta je ve formuli 1 zakázaná.
Podle šetření FIA ale slova britského jezdce byla vyložena špatně. Ze záznamů je prý jasně patrné, že mu nebylo nařízeno, aby týmového kolegu na prvním místě neohrožoval.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události