Hokej

Anaheim zdolal Ottawu těsně 1:0

Kačeři první duel na svém ledě vyhráli, ovšem Senátoři si stěžovali na jejich nečistou hru s tím, že ji začnou praktikovat také. Čekalo se tedy na to, jak se tato jejich slova projeví na dění na ledě.

Zápas začal sérií několika tvrdších srážek, ve 3. minutě to trochu přehnal Mike Comrie a domácí hráli přesilovku. A v ní měl 2x štěstí na své straně hostující gólman Ray Emery, když po střelách Todda Marchanta a Scotta Niedermayera puk orazítkoval shodně levou tyčku jeho branky. V 6. minutě zahříval trestnou pro změnu domácí mladík Andrew Miller, ovšem Senátoři zahráli v početní výhodě na svoje možnosti a hlavně schopnosti hodně nemastně-neslaně a na J.-S. Giguera v domácí brance mířila jedna jediná střela. Na začátku 9. minuty pykal za faul Anton Volčenkov a Ray Emery musel vytáhnout tři opravdu skvělé zákroky, aby dál udržel čisté konto. Na střely to bylo v této chvíli 10-1 pro Ducks a hráči v bílém tak trochu působili lehce nekoncentrovaným dojmem. Ve 13. minutě fauloval u hrazení Shawn Thornton a pro změnu hrála přesilovku Ottawa. O necelou minutu později následoval svého spoluhráče Chris Pronger a Senátoři hráli 68 vteřin 5 na 3. A nutno podotknout, že obranná trojice v čele s gólmanem Giguerem chvílemi nevěděla, kam dřív skočit. Ovšem ottawští dokázali Mikem Comriem pouze nastřelit levou tyčku domácí branky, takže se dál pokračovalo za stavu 0:0. Necelé 2 minuty před první sirénou usednul na hanbu Mike Fisher a domácí dohrávali třetinu s výhodou jednoho muže v poli.

Do 2. třetiny rozhodil hostující trenér Bryan Murray svoji top řadu - Danny Heatleyho a Jasona Spezzu doplnil Chris Neil, Daniel Alfredsson naskakoval s Mikem Comriem, ovšem po několika úvodních minutách se vše vrátilo ke starému. Akcí bylo k vidění méně než v předchozí části hry, ovšem ve 35. minutě opět řádil domácí útok Penner - Getzlaf - Perry a obrana Ottawy byla na roztrhání. První vyloučení v této části hry přišlo necelé 2 minuty před sirénou a provinil se hostující bek Tom Preissing. Ovšem 24 vteřin před koncem usednul na trestnou také domácí Andy McDonald a hrálo se 4 na 4. Na střely vyhráli Kačeři tuto část hry 14-4.

V úvodu poslední části hry měli hráči z hlavního města Kanady možnost zahrát si v početní výhodě, ovšem stále bez branky. Ta byla už už na spadnutí ve 44. minutě - Andy McDonald zleva skvěle nahrával, ovšem teč Teemu Selanneho zastavila horní tyčka a vzápětí puk kontroloval gólman Emery. Tempo se v této třetině opět trochu zklidnilo a začínala se pomalu podbízet myšlenka, že tým, který vstřelí branku jako první, se ocitne hodně blízko konečnému vítězství. V 55. minutě se to podařilo Kačerům - Danny Heatley si dal puk moc před sebe, přišel o něj, Daniel Alfredsson evidentně nechtěl fauloval a Samuel Pahlsson tak neatakovaný nabral rychlost a z pravého kruhu Emeryho nad beton ke vzdálenější tyči přesně prostřelil - 1:0. Nakonec se tato jediná branky zápasu opravdu ukázala být vítěznou a do hlavního města Kanady se tak celá série přesouvá za stavu 2-0 na zápasy pro Anaheim.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události