Fotbal

Fotbalový trenér Vrba slaví na Slovensku titul se Žilinou

Fotbalový trenér Vrba slaví na Slovensku titul se Žilinou

Český trenér fotbalistů Žiliny Pavel Vrba získal se svým týmem čtvrtý titul mistra Slovenska. Do budoucna nehodlá usnout na vavřínech a už začíná přemýšlet nad možnými soupeři v předkolech Ligy mistrů. Kromě Žiliny Vrba působí i jako asistent trenéra u slovenské reprezentace.

Vrba ovšem ještě neví, s jakým kádrem bude moct pro příští sezonu počítat. Někteří hráči podle něj budou v budoucnu možná oblékat dresy mužstev z německé bundesligy. Funkcionáři ale prý už jednají s hráči z jiných klubů, kteří by mohli odcházející fotbalisty nahradit. Půjde o mladší ročníky, jejichž výkonnost ještě poroste. V Žilině letos působila i trojice českých hráčů Pavel Devátý, Benjamin Vomáčka a Martin Švestka.

Žilina hraje fotbal pro diváky

Vrba by i v budoucnu rád zůstal u útočného fotbalu, jaký Žilina předváděla v letošním ročníku. K dispozici měl silný kádr a někdy vůbec nevěděl, koho posadit na lavičku náhradníků. Nejradši by byl, kdyby mohl poslat do hry čtrnáct nebo patnáct hráčů najednou. "Mužstvo drželo pořád pohromadě. Kolektiv byl fantastický, a proto byly takové i jeho výkony na hřišti," popsal situaci a mistrovském týmu Vrba.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události