Fotbal

Brazilské semifinále vyznělo lépe po Gremio

Brazilské semifinále vyznělo lépe po Gremio

První semifinále Copa Libertadores bylo brazilskou záležitostí. Na zaplněném Olympijském stadionu v Porto Alegre hostilo Gremio stejně slavný Santos. Domácí celek byl v průběhu zápasu rychlejší a agresivnější a dvěma slepenými góly během třech minut porazil svého velkého rivala 2:0.

První půlhodina prestižního souboje byla z obou stran hodně neurovnaná. Rozehrávka vázla a až příliš často končila na kopačkách soupeře. Jako první se dostal do gólové příležitosti útočník Santosu Marcos Aurelio. Ten ve 12.minutě zkoušel štěstí střelou z pravé strany pokutového území, ale argentinský brankář ve službách Grémia Diego Saja jeho pokus zlikvidoval. Domácí Gremio odpovědělo ve 24. minutě jedovatým pokusem Tuty. Obrovitý útočník si zpracoval míč na prsou, ale z vojele mířil příliš vysoko.
Tuta jako by nastartoval zvýšenou útočnou aktivitu domácích fotbalistů. Přesně po půlhodině hry se po centru z pravé strany dostal do super šance Diego Souza. Ocitl se sám před hostujícím gólmanem,ale se svým zakončením neuspěl. Fabio Costa jeho střelu vyrazil. O dvě minuty později byla obrana Santosu opět ve střehu.
V souboji s Diegem Souzou si obránce Avalos pomohl nedovoleným způsobem a argentinský rozhodčí Sergio Pezzota nařídil penaltu. Míč si na značku pokutového kopu postavil tvůrce hry Grémia Tcheco a střelou do spodního rohu branky poslal svůj celek do vedení. Hráči Santosu se nestačili ani vzpamatovat z vedoucí branky Grémia a domácí fotbalisté udeřili podruhé. 19-litý útočník Carlos Eduardo využil chyby v rozehrávce obrany Santosu a svůj rychlý průnik zakončil přízemní střelou přesně do růžku branky Santosu, 2:0 pro Gremio.
Zaskočení fotbalisté Santosu mohli v krátkém časovém úseku inkasovat i potřetí. Ve 39. minutě se dostal sám před hostujícího gólmana Tcheco, ale jeho tvrdou střelu Fabio Costa s námahou vyrazil.
2. poločas svou úrovní zaostal za první polovinou. Santos se ve snaze o zkorigování výsledku, tlačil neustále dopředu, ale jeho fotbalisté jako by byli v každém osobní souboji o vteřinu později. Agresivnější pojetí Grémia jasně dominovalo. Domácímu celku se podařilo eliminovat dva nejlepší hráče Santosu reprezentanty Ze Roberta a Klebera a jeho hře to bylo moc znát. Ze Roberto neměl dostatek času a prostoru ke svým typickým výpadům ze středu hřiště. Křídelní prostory na levé straně hřiště byly pravděpodobně umýslně přehuštěné a rychlonohý obránce Kleber se musel častěji soustředit na bránění, než na rozjíždění akcí Santosu.
Dvougólový náskok dává Gremiu naději. Uvidíme co do odvety vymyslí trenér Santosu Vanderlei Luxemburgo.

GREMIO - SANTOS 2:0 (2:0)

34.min. Tcheco 1:0 z pokutového kopu, 36.min. Carlos Eduardo.
GREMIO: Saja, Patricio, William, Teco, Lúcio, Sandro Goiano, Gavilán, Diego Souza (79.min Edmilson), Tcheco (46.min Ramón), Carlos Eduardo, Tuta. Trenér: Mano Menezes.
SANTOS: Fábio Costa, Alessandro (Pedrinho), Adaílton, Ávalos, Kléber, Maldonado, Rodrigo Souto, Cléber Santana (64.min Moraes), Zé Roberto, Jonas (46.min Rodrigo Tábata), Marcos Aurélio.
Trenér: Vanderlei Luxemburgo.

 

 

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události