Hokej

Ottawa přestřílela Anaheim 5:3

Před utkáním bylo jasné, že hrát musí domácí borci, kteří prohrávali na zápasy 0-2 a nemohli si dovolit další zaváhání. To by je totiž postavilo před těžký přetěžký úkol vyhrát následně 4 zápasy v řadě, což se ve finálové sérii v nové éře NHL ještě nestalo.

Hráči v červeném také začali aktivněji, ale po 3 minutách hry ujela dvojice Kačerů a Dustin Penner domácího gólmana Emeryho řádně prověřil. Na začátku 5. minuty usednul na hanbu domácí bek Wade Redden a Senátoři se museli bránit. 11 vteřin před koncem trestu zpoza branky skvěle nahrával Teemu Selanne, Andy McDonald v levém kruhu pohotově vypálil a Ducks vedli 1:0. V 7. minutě putoval na trestnou pro změnu hostující Brad May, ovšem domácí hráče jakoby svazovala nervozita a J.-S. Giguere byl v brance Anaheimu téměř bez práce. Ve 12. minutě usedli na trestnou Mike Fisher a Travis Moen a nutno přiznat, že hra 4 na 4 víc sedla ottawským. Diváci se dočkali vyrovnání až necelé 4 minuty před první sirénou - Chris Neil po obléhání branky Ducks šikovně vystřelil a gólman Giguere nestihnul zareagovat - 1:1.

Ze 2. třetiny uplynulo 90 vteřin a Travis Moen dorážkou nastřelil levou tyčku poloodkryté domácí branky. Na začátku 23. minuty se opět hrálo 4 na 4, ovšem další branka padla až ve 26. minutě - Corey Perry v levém rohu získal puk, domácí obrana ho atakovala poměrně laxně a hosté opět vedli - 2:1. Ovšem uplynulo 27 sekund, Anton Volčenkov na modré napřáhnul a puk proletěl klubkem snad 5-ti hráčů a zastavil se až za zády gólmana Giguera - 2:2. Ovšem mladý útok Anaheimu měl v tomto zápase našlápnuto - o necelé 2 minuty později kotouč putoval po ose Perry - Penner - Getzlaf a posledně jmenovaný dorážkou střely předposledního jmenovaného potřetí poslal Kačery do vedení - 3:2. Necelé 4 minuty před koncem 2. třetiny Scotiabank Place vybuchlo potřetí - puk se po střele Wade Reddena odrazil směrem na Daniela Alfredssona a ten klasickou „placírkou" překonal Guiguera potřetí. Rozhodčí u videa museli následně posoudit, jestli švédský forvard kopl cíleně, nebo pouze tečoval. A po několika minutách posuzování seznali, že Alfredssonova teč nebyla v rozporu v pravidly - 3:3. 86 vteřin před koncem 2. třetiny šli Senátoři poprvé v zápase do vedení - Christoph Schubert si ve druhé vlně najel před branku, Chris Pronger ve snaze nepustit k němu puk ho sám nešťastně ztečoval za záda vlastního gólmana a za střelce byl následně označen nahrávající Dean McAmmond - 4:3. 14 vteřin před sirénou ještě Wade Redden orazítkoval pravou tyč branky Anaheimu.

Ze 3. třetiny uběhlo 30 vteřin, na modré ztratil balanc Scott Niedermayer a Peter Schaefer se řítil sám na J.-S. Giguera, ovšem ten jeho pokus o zakončení vykryl. Ve 43. minutě Chris Pronger hodně nešetrně poslal na led Deana McAmmonda, který se následně několik minut za asistence masérů a spoluhráčů zvedal z ledu. Nakonec se podepírán odebral do šatny. Následně se na ledě strhla série šarvátek, která solidně zaplnila trestné lavice obou týmů. Výsledkem byla přesilovka Ottawy 5 na 4 a šance zvýšit vedení. Ovšem Todd Marchant puk vypíchnul a Ray Emery musel likvidovat jeho nájezd. Následné vyloučení Brada Maye domácí přesilovku prodloužilo, ovšem Senátoři zahráli početní výhodu mizerně a šanci na zvýšení náskoku nevyužili. To se povedlo až ve 49. minutě - Anton Volčenkov zpracoval skvěle načasovanou Vermettovu přihrávku zpoza branky a bylo to 5:3. V 51. minutě seknul protihráče Peter Schaefer a přesilovku hráli pro změnu Kačeři. Ovšem jen 26 vteřin. Pak zbytečně fauloval v útočném pásmu Ryan Getzlaf a bylo po výhodě. V 56. minutě byl vyloučen Andy McDonald a šance Anaheimu na snížení se tak opět o něco zmenšila. 90 vteřin před koncem zápasu pak odjel na střídačku gólman J.-S. Giguere a Kačeři to zkoušeli s hráčem v poli navíc, ovšem Ottawa výhru 5:3 pohlídala a snížila tak na 1-2 na zápasy.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události