Motorsport

Sledujte v TV: Velká cena Kanady

Dva týdny uplynuly jako voda a je tu další závod seriálu Formule 1. Po dvou Velkých cenách na evropském kontinentu se nyní celý kolotoč F1 stěhuje do zámoří. Tuto neděli bude hostitelem montrealský okruh Gillese Villenevua, o týden později pak rychlá kola rozduní slavnou trať v Indianopolis. Díky TV NOVA a Galaxie Sport můžete být opět u toho. On-line reportáž můžete tradičně sledovat na www.nova.cz.


Šance pro silné  motory

Kanadský okruh má hned několik specifik. Velkou výhodou bude silný motor, hned za tím ale následují řidičské schopnosti. "Ta trať určitě bude například vozům Ferrari sedět mnohem víc, než Monaco, kde se jelo naposledy," tvrdí expert na Formuli 1 Pavel Turek.

Navíc se zde během víkendu hodně mění charakter trati, nehledě na nevyzpytatelné kanadské počasí. To vše by mělo být zárukou, že bude v Montrealu k vidění atraktivní závod. Betonové zdi těsně vedle trati, časté zatáčky, kolize, to všechno patří k Velké ceně Kanady. Není výjimkou, že se zde na trati objeví i několikrát během závodu Safety car. "Určitě se bude na co dívat," dodává Turek.

Charakteristika trati
Montrealské závodiště je technicky velmi náročné, plné zatáček a šikan a jezdci si nemohou dovolit ani na vteřinku ztratit koncentraci. Na trati s malým množstvím únikových zón se ale dá předjíždět, doslova k tomu vybízejí především dvě dlouhé rovinky.

Zdroj: TV Nova

Délka kola: 4,361 km
Počet kol: 70
Délka závodu: 305,270 Km
Nejrychlejší kolo: Rubens Barrichello (2004, Ferrari F 2004) - 1:13, 622
Nejnižší rychlost na trati: Zatáčka č. 2 - 80 km/h
Nejvyšší rychlost na trati: Rovinka před zatáčkou č. 8, rovinka před vjezdem do boxů - 318 km/h

Montrealu vládne Ferrari

Nekorunovaným králem okruhu Gillese Villenevua je Ferrari s deseti vítězstvími, sedm jich má Williams. Nutno ale podotknout, že právě jeho poslední triumf se datuje do roku 2001, kdy monopost soukromé stále dovezl do cíle na prvním místě Ralf Schumacher. Jeho bratr Michael zde pro Ferrari vyhrál dokonce osmkrát.

Poslední dva triumfy na kanadském okruhu ale patří dvěma nejsledovanějším pilotům současnosti. Obhajovat bude Fernando Alonso pilotující McLaren, na voze téže značky o rok dříve vyhrál Kimi Räikkönen. A právě on by potřeboval v Kanadě nutně vystoupit na stupeň nejvyšší, po dvou nepovedených závodech se mu totiž notně vzdaluje špice průběžného pořadí světového šampionátu.

Program Velké ceny Kanady v TV

Kvalifikace: sobota 9. června v 18.55 hod. Galaxie sport (přímý přenos)

Hlavní závod: neděle 10. června v 18.55 hod. TV NOVA (přímý přenos)

Hlavní závod: neděle 10. června ve 20 hod. Galaxie sport (záznam)

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události