Fotbal

Fotbalové Slovácko má nového majitele

Fotbalistům 1. FC Slovácko se i přes sestup do 2. ligy začíná blýskat na lepší časy. Klub má totiž ode dneška nového vlastníka.

Nový majitel, nová prosperita? 

Nyní již druholigový klub koupila od bývalého majitele Jana Řezníka společnost Z-Group Zdeňka Zemka.  "Výši kupní ceny nezveřejníme," prohlásil Zemek, spekuluje se ale o částce okolo osmi milionů korun.

Zadlužený klub provázely potíže celou letošní sezonu, která pro 1. FC Slovácko skončila sestupem z 1. ligy. „Lidé na Slovácku fotbalem žijí a bez změny majitele by se klub pravděpodobně již dlouho neudržel. Jsem tu doma, a proto jsem se rozhodl do klubu vstoupit a pomoci mu," uvedl Zdeněk Zemek.

Ekonomických potíží s financováním klubu se prý neobává: „Vstup do fotbalu rozhodně nijak neohrozí stabilitu mých podniků, na příkladu AC Sparty Praha, který vlastní skupina J&T, je vidět, že fotbal nemusí být prodělečnou záležitostí, když se v řízení klubu budou důsledně uplatňovat manažerské postupy krizového řízení."

Zemek chce rychle zpět do ligy

Hlavním cílem nového majitele je postavit klub znovu na nohy a poté jej vrátit do elitní soutěže.  „Nejprve musíme získat licenci pro druhou fotbalovou ligu. Naším dlouhodobým cílem je pak vrátit se zpět do první ligy," tvrdí ekonomická ředitelka Z-Group Marcela Mrázková, která byla pověřena krizovým řízením klubu, jenž by prý v situaci, v níž se nacházel před koupí, možná nedostal licenci ani na druhou nejvyšší soutěž.

„První věc, kterou jsme učinili, je audit hospodaření klubu. Dalším důležitým úkolem je získání sponzorů klubu. Chceme oslovit nejen lokální sponzory velké i malé, ale i drobné živnostníky, kteří můžou fotbalu na Slovácku pomoci třeba i nepeněžitým plněním, například párky nebo pivem pro diváky na stadionu," dodává Mrázková.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události