Motorsport

Video: Podle Turka se Ferrari v zámoří vzchopí

Video: Podle Turka se Ferrari v zámoří vzchopí

Další dva týdny budou naplno patřit Formuli 1. Už v pátek začíná v Montrealu víkend, jenž ukončí nedělní Velká cena Kanady, o týden později se pak bude o body bojovat na okruhu v Indianopolis v USA. Díky TV NOVA a Galaxie sport můžete být u toho i vy.

Zdroj: Dušan Vrbecký

Ještě než se rychlá kola na okruhu Gillese Villenevua roztočí doopravdy, požádali jsme o tradiční analýzu nejen skončeného závodu v Monacu, ale především nadcházejících dvou Velkých cen Kanady a USA experta na Formuli 1 Pavla Turka.

Podle něj můžeme na obou okruzích očekávat velmi dramatické závody, které dají zapomenout na nepříliš záživné kroužení v Barceloně a Monacu. "Kanada je tradičně velmi vzrušující závod a není výjimkou, když na trať i několikrát za závod vyjede safety car," připomíná Turek předchozí Velké ceny Kanady. Podobné to prý bude i v USA, kde na jezdce čeká netradiční klopená zatáčka.

To vše se podle Turka může podepsat i na stupních vítězů. "Může se stát cokoliv, klidně se mohou na pódium dostat týmy jako Red Bull, nebo BMW," tipuje Turek.

Více ve videorozhovoru

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události