Fotbal

Gremio je prvním finalistou Copa Libertadores

Gremio je prvním finalistou Copa Libertadores

V odvetném semifinále Copa Libertadores porazil Santos svého brazilského rivala Gremio Porto Alegre 3:1, ale na postup do finále nejpopulárnější klubové soutěže na jihoamerickém kontinentu mu to nestačilo. Gremio totiž vyhrálo první vzájemné utkání 2:0 a při nerozhodném součtu z obou zápasů postoupilo díky brance vstřelené na hřišti soupeře.

Santos chtěl dvougólovou ztrátu z prvního utkání co nejrychleji vymazat a tomu odpovídaly i první minuty utkání na stadionu Vila Belmiro. Ale stejně jako v prvním vzájemném duelu narazil na aktivně bránící Gremio. To vysunulo svoji obranu hodně dopředu a úspěšně narušovalo rozehrávku svěřenců Vanderleie Luxemburga. Ti měli sice optickou převahu, ale do brankových příležitostí se dostávali pouze ojediněle. Čáru rozpočet jim udělal ve 24.minutě Diegio Souza, který dostal Gremio krásnou střelou do vedení.
Santos v žádném případě nesložil zbraně a třemi góly ve druhém poločase vykřesal naději na postup. V 77.minutě to po Ze Robertově gólu vypadalo, že se Santos do finále protlačí. Gremio ale už další branku neinkasovalo a jako první si zajistilo postup do finále Copa Libertadores.

SANTOS - GREMIO PORTO ALEGRE 3:1 (0:1)
23.min.
Diego Souza 1:0, 47.min. Renatinho 1:1, 61.min. Renatinho 2:1, 76.min. Zé Roberto 3:1.
SANTOS: Fabio Costa; Alessandro (59.min Rodrigo Tabata), Adaílton, Domingos, Kléber; Rodrigo Souto, Cléber Santana, Pedrinho (55.min Morais), Zé Roberto; Marcos Aurélio, Renatinho (71.min Jonas). Trenér: Vanderlei Luxemburgo.
GREMIO: Sebastián Saja; Patricio, William, Teco, Lucio; Sandro Goiano, Diego Gavilán, Diego Souza, Tcheco (81.min Edmilson); Carlos Eduardo (29.min Ramón), Douglas (64.min Lucas).
Trenér: Mano Menezes.

 

 

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události