Motorsport

F 1: Velká cena Kanady na TV NOVA

Velká cena Kanady Formule 1 je tu. Už dnes v podvečer jsou na programu první měřené tréninky a po zítřejší kvalifikaci se už mohou všichni příznivci superrychlých monopostů těšit na nedělní závod. Od 18.55 hodin jej přímým přenosem vysílá TV NOVA. Online reportáž můete sledovat na www.nova.cz.

Program Velké ceny Kanady v TV

Kvalifikace: sobota 9. června v 18.55 hod. Galaxie sport (přímý přenos)

Hlavní závod: neděle 10. června v 18.55 hod. TV NOVA (přímý přenos)

Hlavní závod: neděle 10. června ve 20 hod. Galaxie sport (záznam)

Podrobnou on-line reportáž z nedělního závodu navíc můžete sledovat na www.nova.cz. Samozřejmostí bude opět možnost zapojit se do diskuze o právě probíhajícím závodu.

Favoritem je Ferrari

Na okruhu Gillese Villenevua v Montrealu už vše směřuje k tréninkům, kvalifikaci i závodu samotnému, stáje finišují s přípravami a jezdci se snaží zapamatovat všechna specifika kanadského okruhu. Pozici jedničky ve světém šampionátu zde bude obhajovat McLaren, jehož jezdci Fernando Alonso a Lewis Hamilton navíc vévodí i žebříčkům jednotlivců. Na favorita velké ceny je ale pasováno Ferrari. "Myslím, že oni jsou favority obou zámořských závodů a to i přesto, že letos budeme mít stejné pneumatiky, jako oni," předvídá právě Alonso sílu rudé konkurence. Přitom je to právě on, kdo bude v Montrealu obhajovat prvenství.

Velký potenciál Ferrari ale očekává i český expert na Formuli 1 Pavel Turek. "V Monacu se jim nedařilo, ale to bylo opravdu především specifickou tratí. V Kanadě a USA už zase uvidíme rudé vozy v plné síle," očekává Turek.

O závody je zájem

Kanadská Velká cena Formule 1 vzbuzuje  obrovský zájem veřejnosti. Všechna místa okolo okruhu v Montrealu jsou podle organizátorů už vyprodaná, další stovky milionů příznivců se chystají sledovat klání na televizních obrazovkách.

A tlak už stoupá i jezdcům. Na objev sezony Lewise Hamiltona tento týden tvrdou kritikou zatlačil bývalý mistr světa Jacques Villenevue, jenž prohlásil, že Hamilton na startu kličkuje jako kdysi Michael Schumacher a měl by za to být potrestán. Hamiltona ale jeho slova moc z míry nevyvedla, soustředí se především na závod samotný, v němž by rád protáhl sérii pěti velkých cen, v nichž pokaždé stál na stupních vítězů. "V Kanadě pojedu poprvé, na tomto okruhu to bude moje premiéra. Je tu hodně krátkých zatáček i dlouhá rychlá rovinka, takže bude důležité nastavení vozu. Myslím, že s inženýry a technology od McLarenu uděláme pro dobré zvládnutí závodu všechno," nechal se slyšet Hamilton na Formula1. com.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události