Fotbal

Trenér Bokša v Jihlavě skončil, přichází Zákostelský

Trenér Bokša v Jihlavě skončil, přichází Zákostelský

Měl dovést Jihlavu zpět do 1. fotbalové ligy ale zklamal. Trenér Milan Bokša nesplnil cíl, který mu klub dal, když loni v červnu nastupoval do fuknce a proto se po roce s Vysočinou musí rozloučit. Na jeho místo byl už v pondělí jmenován dosavadní kouč druholigové Čáslavi devětatřicetiletý bývalý útočník Liberce Luboš Zákostelský.

Zdroj: Dušan Vrbecký

Bokša nesplnil cíl 

Jihlava se v nejvyšší soutěži ohřála pouze rok a nakonec po boji sestoupila do 2. ligy. Klub ale ihned po sestupu vzkazoval, že chce za rok zpět. "Za rok jsme zpátky a ještě silnější," prohlašoval tehdy ředitel klubu Zdeněk Tulis. Na místo Karla Večeři, který vyslyšel vábení prvoligové Ostravy, přijal nabídku klubu z Vysočiny Milan Bokša. Měl zkušenosti, do ligy už dovedl Mladou Boleslav.

Nyní ale po pouhém roce na Vysočině končí, klub neuplatnil opci, kterou na něj měl. "Hlavním důvodem je samozřejmě nenaplnění našich cílů pro tuto sezonu. Jméno nového kouče a složení trenérské dvojice "A" mužstva oznámíme v příštím týdnu," řekl hned po sobotním zápase s Hradcem Králové (3:3) ředitel Tulis.

Milan Bokša sice během svého působení v FC Vysočina získal s týmem víc bodů, než jeho předchůdce Večeřa při postupu, přesto nakonec nedokázal dovést tým výš, než na konečné páté místo. Díky výhře v posledním kole totiž Jihlavu v tabulce dosud čtvrtou Jihlavu předstihla i Opava.  "Někteří starší hráči z osy týmu nepodávali takové výkony, jaké měli," tvrdí odvolaný kouč Bokša na adresu hráčů, kteří měli tým dovést do první ligy. Ti se ale brání, podle nich prý vázla mezi trenérem a hráči komunikace.

Novým koučem Zákostelský

Velkého favorita druhé nejvyšší soutěže nyní čeká těžké období. Kromě nového trenéra jej zřejmě nemine velká obměna kádru a otázkou je i to, jaké ambice bude mít klub v příští sezoně. "Zřejmě budeme muset rapidně snížit rozpočet," naznačil nedávno Tulis. Vysočina možná bude muset také prodávat své odchovance, kteří jsou i v mládežnických reprezentacích. Do Kanady nyní s dvacítkou odcestoval Tomáš Cihlář, tým do 18 let zase využívá služeb Michaela Rabušice. "Na působení pana Bokši v FC Vysočina lze určitě najít i řadu pozitiv. Především se mu podařilo zabudovat do týmu hned několik mladých talentovaných hráčů, kteří se výrazně zviditelnili a zhodnotili. Nyní o ně registrujeme zajímavý zájem ze strany prvoligových klubů,"  uznal pro klubový server Tulis. 

Ten už v pondělí uzavřel smlouvu s novým trenérem Lubošem Zákostelským, jehož nyní čeká budování kádru. „Tým Vysočiny znám velice dobře z letošního ročníku II. ligy, kdy jsem mužstvo často na vlastní oči viděl při pátečních mistrovských zápasech. Dobrá znalost týmu určitě přispěla k mému rozhodnutí toto angažmá přijmout. Jsem přesvědčen, že Jihlava disponuje kvalitním týmem a proto bych byl velice rád, kdyby odchodů bylo ze stávajícího kádru minimum. Zároveň bych určitě uvítal další doplnění a zkvalitnění mužstva. Konkretizace odchodů a příchodů je však v tuto chvíli velmi předčasná. Soutěž před dvěma dny skončila a vše je nyní příliš živé. Za týden jistě budeme vědět více," řekl dnes serveru fcvsocina.cz Zákostelský.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události