Sport

Braves rozstříleli Schillinga i celý Boston

V dalším přenosu z baseballové MLB vám Galaxie nabídla interligový souboj Atlanty s Bostonem. K vidění bylo na stadionu Turner Field celkem pět homerunů, třináct doběhů a nečekaně jasná záležitost v podání domácího týmu. Braves vyhráli 9:4 a ukončili jednak třízápasovou vítěznou sérii Red Sox, a zároveň i vylepšili svou nelichotivou bilanci posledních týdnů.

Na nadhazovacím kopci začal za Boston zkušený čtyřicetiletý veterán Curt Schilling, ale tentokrát neměl svůj den. „Doplatil na nevyrovnanost letošních výkonů," řekl spolukomentátor přenosu, někdejší baseballista Jan Bagin. Za Atlantu začal házet nezkušený mladík Chuck James, který naopak podal skvělý výkon. „Chytil se jako první, což rozhodlo," pokračuje Bagin. „Důležité bylo, že Atlanta začala jako první pálit, vyhrála zaslouženě."

Do vedení šli přitom hosté z Bostonu, když ve druhé směně poslal míč až za plot Coco Crisp. Ve třetí části ale srovnal Thorman, a ve čtvrté se poprvé ukázal catcher domácích Brian McCann, který svým odpalem poslal pro vedoucí bod spoluhráče Renteriu. Atlanta zvýšila už na 3:1 po doběhu Chippera Jonese a v pátém inningu po dlouhém homerunu nažhaveného McCanna šla dokonce do pětibodového vedení.

To bylo moc na Schillinga, který propadl ve druhém utkání v řadě, mladý James naopak nedovolil pálkařům Red Sox prakticky nic. Crisp sice svým druhým nechytatelným odpalem v zápase snížil na 2:6, rychlou odpověď ale zařídil Woodward. V sedmé směně nejprve J.D.Drew dalším sólo homerunem korigoval na 3:7, ještě v dohrávce ale Scott Thorman vrátil domácím šestibodové vedení v pořadí pátým odpalem za plot atlantského stadionu. Poslední slovo měl sice hostující Pedroia, výhru 9:4 už si ale Braves pohlídali.

Příští pondělí vám znovu od 1:10 českého času nabídneme prestižní duel Národní ligy mezi newyorskými Mets a Kardinály ze St. Louis, tedy reprízu loňského semifinále play-off.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události