Fotbal

Riquelme dovedl Bocu k výhře v Copa Libertadores

Jeden z nejznámějších fotbalových klubů jižní Ameriky Boca Juniors vyhrála po vynikajícím výkonu svého tvůrce hry Joseho Romana Riquelmeho i odvetné finálové utkání Copa Libertadores a po šesté ve své historii triumfovala v jihoamerické verzi Ligy Mistrů.

Slavný argentinský klub si do odvety s Grémiem Porto Alegre přivezl z prvního utkání třígólový náskok a od úvodních minut musel čelit aktivní hře brazilského celku. Gremio hrálo hodně útočně, ale naráželo na dobře zorganizovanou obranu Bocy. První velkou příležitost si vypracovalo až těsně před přestávkou,kdy Diego Souza trefil po rychlém protiútoku břevno hostující branky.
Po změně stran mohl vykřesat naději pro brazilský celek bývalý hráč Bocy Rolando Schiavi, ale jeho hlavička skončila pouze na brankové konstrukci. Potom začal úřadovat argentinský reprezentant Jose Roman Riquelme, který je v Boce na hostování ze španělského Villarealu. V 60.minutě otevřel přesnou trefou skóre zápasu a definitivně rozhodl o držiteli prestižní trofeje. 28 -letý tvůrce hry byl při chuti i nadále. V 81.minutě dorazil za Sajova záda střelu Rodriga Palácia, 2:0 pro Bocu. Její kapitán Martin Palermo mohl o tři minuty později přidat třetí gól ze značky pokutového kopu, ale jeho střela skončila vedle pravé tyče domácího gólmana Diega Sajy.
Boca vyhrála v součtu obou zápasů 5:0 a zaslouženě se radovala ze zisku prestižní trofeje.

GREMIO - BOCA JUNIORS 0:2 (0:0)
69.min Riquelme 0:1, 81.min Riquelme 0:2

GREMIO: Diego Sebastián Saja, Patricio, William, Teco (35.min Rolando Schiavi), Lucio, Diego, Lucas, Diego Souza, Tcheco (45.min Amoroso), Carlos Eduardo, Tuta (71.min Everton).
BOCA JUNIORS: Mauricio Caranta, Hugo Ibarra, Daniel Díaz, Claudio Morel, Clemente Rodríguez, Pablo Ledesma, Ever Banega (83.mn Sergio Orteman), Neri Cardozo (60.min Sebastián Battaglia), Juan Román Riquelme, Rodrigo Palacio (88.min Mauro Bosselli), Martín Palermo.

 

 

 

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události