Motorsport

Toyota byla v testech opět nejrychlejší

V závodech se jim vůbec nevede, při testování v Silverstone ale zatím porážejí konkurenci. Zatímco první den testování na britském okruhu opanoval pilot Toyoty Ralf Schumacher, včera byl pro změnu nejrychlejší jeho stájový kolega Jarno Trulli.

Na déšť vytáhli "mokré" pneumatiky 

Druhý den testování na okruhu v Silvesrtone už počasí jezdcům tolik nepřálo. Oproti prvnímu dni se na konci programu spustil hustý déšť, přesto i v nevlídném počasí některé stáje pokračovaly ve zkušebních jízdách a otestovaly si, jak jejich monopostům sedí tzv. "mokré" pneumatiky.

Co ale zaujalo mnohem víc, byl opět nejlepší čas pro vůz Toyota. Zatímco v závodech její jezdci zatím působí v rolích statistů a Ralf Schumacher dokonce v Indianopolis svůj monopost rozstřelil hned v první zatáčce, v Silverstone japonské vozy zatím porážejí konkurenci. Otázkou ovšem je, jak si povedou při ostrých jízdách příští víkend v Magny Cours.

Olej na trati

Vedoucí stáj šampionátu nasadila i do druhého dne testování zkušebního pilota Pedra de la Rosu, který i přes potíže s únikem oleje z vozu stačil na okruhu absolvovat 58 kol. Ostatně potíže s olejem neměl jen on, kvůli této kapalině na trati bylo testování přerušeno ještě dvakrát. Na vině byl tentokrát vůz Marka Webera. A aby toho nebylo málo, potíže s hydraulikou měl také Alex Wurz a Adrian Sutil svůj monopost dokonce odstavil přímo na trati.

Kromě McLarenu tentokrát představilo testovacího jezdce už jen BMW, které dalo příležitost Timo Glockovi. Ostatní stáje usadily do strojů závodní piloty. Druhý nejlepší čas za Trullim zajel Kimi Räikkönen z Ferrari, třetí skončil Alex Wurz na Williamsu. Nejpilnějším jezdcem byl ovšem i přes potíže Sutil, který zvládl okruh objet dvaasedmdesátkrát.

Testování v Silverstone by mělo skončit dnešním třetím dnem.

Ferrari zkouší novinky

S rozporuplnými výsledky ze zámoří se snaží zatočit Ferrari, které testování v Silverstone zasvětilo odzkoušení některých novinek na aerodynamice vozu. "Máme problém především s kvalifikací a začátky závodů," přiznal pro autosport.com Räikkönen. "Teď ale zkoušíme nějaké aerodynamické prvky a další věci, které by nám měly pomoci dotáhnout se na McLaren,"  dodal finský pilot.

To ostatně na svých stránkách potvrzuje i samotné Ferrari, podle nějž Kimi testoval jak aerodynamické tak i mechanické prvky. Výsledný čas přitom naznačil, že by mohlo jít o cestu správným směrem. Dnes by měl do testů nastoupit Felipe Massa a na trati se zřejmě potká s Fernandem Alonsem, jehož na dnešní závěrečný den testů avizuje pro změnu McLaren.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události