Sport

Vodní pólistky skončily čtvrté, jdou do kvalifikace

Vodní pólistky skončily čtvrté, jdou do kvalifikace
Zdroj: Dušan Vrbecký

Tým vodních pólistek České republiky splnil na evropském šampionátu kategorie B v Praze Podolí svůj úkol a vybojoval si účast v kvalifikaci o postup do elitní evropské skupiny. Tým trenéra Tomáše Růžičky obsadil v celkovém pořadí čtvrté místo a dostal se mezi pět postupujících.

Do Malagy pojedou 

Turnaj Češky rozehrály parádně a i když v posledním zápase ve skupině smolně podlehly Ukrajinkám 8:9, splnily svůj cíl a v klíčovém kvalifikačním zápase o postup do semifinále porazily Slovenky 9:6. Tím si zajistily postup do kvalifikace o mistrovství Evropy skupiny A, která se koná příští rok na jaře ve španělské Malaze.

Ne medaili nedosáhly 

V domácím bazénu ale chtěly české hráčky dosáhnout co nejvýš, semifinále s Francií se jim však nakonec nepovedlo. V polovině utkání sice ještě Češky nad tradičními rivalkami vedly 4:3, další dvě čtvrtiny zápasu už ale patřily reprezentantkám gallského kohouta. Francouzsky nakonec vyhrály 8:5 a zajistily si postup do finále. Soupeřkami jim byly Angličanky, které porazily Ukrajinu 9:6.  Celkové vítězství nakonec urvaly přemožitelky českého týmu Francouzky, jež zvítězily nad Angličankami jasně 6:2.

Na české barvy nakonec nezbyla ani bronzová medaile. Domácí hráčky totiž podruhé za sebou na turnaji v boji o 3. místo těsně podlehly Ukrajinkám, tentokrát 10:11. I v tomto zápase Češky neuhlídaly vedení po polovině zápasu, stav 7:6 Ukrajinky ve zbylých dvou čtvrtinách otočily ve svůj prospěch. "Ukrajinky a Francouzky jsou našimi největšími soupeřkami, právě ty nás v předchozích letech vždy připravily o postup mezi elitu. Já ale věřím, že tentokrát to vyjde a v Malaze uspějeme," věří český trenér Tomáš Růžička.  Pátým účastníkem kvalifikace bude tým Slovenska, jež v důležitém utkání o 5. pozici porazil Portugalky 9:8.

Výsledky play off

Semifinálová kvalifikace: Česká republika - Slovensko 9:6, Velká Británie - Portugalsko 8:4.

Semifinále: Francie - Česká republika 8:5, Velká Británie - Ukrajina 9:6.

O 3. místo: Ukrajina - Česká republika  11:10.

Finále: Francie - Velká Británie 6:2.

Konečné pořadí mistrovství Evropy skupiny B: 1. Francie, 2. Velká Británie, 3. Ukrajina, 4. Česká republika,  5. Slovensko, 6. Portugalsko, 7. Bulharsko, 8. Švýcarsko, 9. Turecko.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o osmnáct bodů.