Fotbal

Z Jihlavy zní: Kladno nás jen zneužilo!

Z Jihlavy zní: Kladno nás jen zneužilo!
Zdroj: Dušan Vrbecký

"Kladno využilo zájem FC Vysočina Jihlava o 1. ligu jako nástroj k řešení svých vnitřních sporů," tak dnes reagoval ředitel jihlavského klubu na výsledek pátečního jednání s prvoligovým SK Kladno v souvislosti s možným převodem prvoligové licence ze středních Čech na Vysočinu.

Liga prý byla skoro v Jihlavě 

"V pátek okolo 14 hodiny náš klub oslovil výkonný ředitel SK Kladno pan Pangrác s tím, jestli by Jihlava neměla zájem o prvoligovou licenci. Bylo to za podmínek, které byly pro náš klub velmi zajímavé, proto jsem ihned odjel do Prahy na další jednání. Jeho výsledkem bylo, že FC Vysočina projevil zájem o 1. ligu," řekl nám ředitel jihlavského klubu Zdeněk Tulis s tím, že případný převod údajně už posvětil i ředitel oddělení profesionálního fotbalu ČMFS Ivo Lubas.

Ten ale téměř jistou dohodu o převodu odmítá. "V pátek se ozvali zástupci Kladna a informovali se na to, zda by bylo možné za určitých okolností provést převod licence. Šlo ale o čistě informativní zálěžitost, navíc večer jsem byl informován, že jednání byla ukončena bez výsledku," řekl dnes Ivo Lubas.

Kladno prý náhle změnilo podmínky

To ostatně potvrzuje i Tulis, ten ale způsob, jakým Kladno změnu ve svém rozhodnutí ozámilo, považuje za krajně neseriózní: "Večer jsme obdrželi fax, v němž Kladno zcela změnilo podmínky a to v řádu až tisíce procent, což pro nás bylo neakceptovatelné. Pan Pangrác jen sdělil, že to je rozhodnutí představenstva."

Sám výkonný ředitel SK Kladno Aleš Pangrác se omezil jen na oficiální prohlášení na klubových webových stránkách, v nichž sice jednání s Jihlavou přiznal, ale dodal: "K dohodě nedošlo, Kladno normálně pokračuje v 1. lize."

Svaz Středočechům licenci potvrdil

Účast týmu v nejvyšší soutěži dnes posvětil i ČMFS, licenční komise potvrdila oprávěnost kladenské účasti mezi elitou. "Na základě mediálních výstupů některých lidé jsme dnes prošetřili, zda Kladno splňuje licenční podmínky a licenci jsme mu nakonec přiznali," potvrdil Lubas.

Naopak Jihlavu čeká i v příští sezoně účast jen ve 2. lize, Tulisovi se ale mnohem více nelíbí chování Kladna. "Připadá mi to, jako kdyby si klub naším prostřednictvím řešil vnitřní problémy, potřeboval na někoho zatlačit a nás využil jako páku. Na začátku jednání to totiž vypadalo, jako kdyby nás Kladno téměř prosilo, abychom licenci přvzali a zachránili tím fotbal na Kladně," domnívá se Tulis. V případě převzetí licence Jihlavou by totiž Kladno mohlo hrát alespoň 2. ligu, kdežto kdyby přišlo o licenci, muselo by mnohem níž. "Večerní zpráva z Kladna už totiž byla úplně jiná," dodal Tulis.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události