Sport

Ani skvělý Maroth vítěznou šňůru Mets nezastavil

Ani skvělý Maroth vítěznou šňůru Mets nezastavil

Poprvé v historii přímých přenosů ze slavné MLB na Galaxii sport se o výsledku nerozhodlo v devíti směnách. Vítězný bod přišel až v té jedenácté, a udělal radost baseballovým gurmánům. Shawn Green odpálil walk-off homerun a zajistil newyorským Mets v prestižní odvetě loňského finále Národní ligy výhru 2:1 nad obhájcem titulu ze St. Louis.

Kardinálové přitom byli v defenzivně vedeném utkání na Shea Stadium v newyorské čtvrti Queens lepším týmem - připsali si celkem 8 úspěšných odpalů oproti třem na straně domácích Mets. „Rozhodla ale sedmá směna, kdy měli Cards obsazenou druhou a třetí metu bez jediného outu a nic z této situace nevytěžili," řekl po přenosu jeho spolukomentátor Jakub Vančura, „Prohráli si zápas sami."

St. Louis přitom více než 7 směn fantasticky držel nadhazovač Mike Maroth, který přišel k týmu Cardinals teprve v pátek z Detroitu a se svými novými spoluhráči neabsolvoval ani jeden trénink. „Trenér Tony La Russa moc dobře věděl, co dělá, když ho hned poslal na kopec," míní Vančura. Maroth umožnil Mets pouhé dva odpaly, včetně homerunu Carlose Gomeze, který ve třetí směně poslal newyorský tým do vedení.

St. Louis pálilo proti Jorgemu Sosovi častěji, ale prosadilo se jen v páté části, kdy se Japonec Taguchi obětoval pro doběh Adama Kennedyho. V sedmém inningu přišel už zmiňovaný tlak hostí, nadhazovači Feliciano a Wagner Mets dokázali podržet, a rozhodující úder si domácí nechali na nastavenou jedenáctou směnu. Sedmý homerun Shawna Greena v sezóně znamenal prodloužení vítězné série Mets na 4 zápasy, St. Louis si naopak zhoršilo letošní bilanci na 33 výher a 40 porážek.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události