Sport

Video: In-line hokejisté jedou pro světové zlato

Video: In-line hokejisté jedou pro světové zlato

Česká reprezentace v in-line hokeji chce zlaté medaile ze světového šampionátu. Obhájci stříbra z posledních dvou mistrovství zítra odjíždí do Španělska, kde se měření sil nejlepších hokejistů na kolečkových bruslích koná.


Do Španělska s hráči z NHL 

Až v neděli v Bilbau světový šampionát začne, čeští hokejisté budou patřit mezi favority. Nejen proto, že jsou stříbrnými medailisty z posledních dvou let, ale i proto, že ve svém středu mají dva hráče z NHL a hned několik extraligových opor. Zbytek týmu tvoří prvoligoví hokejisté, extraligoví hráči in-line hokeje, Aleš Zacha a Tomáš Novák dokonce hrají profesionální in-line ligu ve Španělsku. "Myslím, že ten tým vypadá dobře. Rosťa Klesla s Karlem Rachůnkem jsou velkými oporami," libuje si trenér Jiří Suhrada. 

Jeho svěřenci se sešli k závěrečnému soustředění před odjezdem na zimním stadionu v Berouně, který je i díky extraligové účasti místních Medvědů momentálně opatřen speciální umělohmotnou hrací plochou pro in-line hokej.

Hokejisté chtějí zlato

I sami hokejisté ze zámoří si účast v in-line týmu pochvalují. "Je to zpestření letní přípravy. Baví mě to. Určitě bychom s kluky chtěli udělat co nejlepší umístění," přeje si obránce Columbusu Rostislav Klesla, který by si tak případně mohl spavit chuť po nepovedeném hokejovém šampionátu v Moskvě, kde pod vedením trenéra Aloise Hadamczika skončil český tým už ve čtvrtfinále.

Jistotou v brance bude pro změnu matador Martin Altrichter, někdejší nejlepší brankář extraligového play off. Na šampionát jede podle vlastních slov už po desáté a zřejmě také naposledy. "Bylo by krásné dovézt zlatou, ale bude to těžké, už ve skupině máme náročné soupeře," ví gólman, jenž momentálně hájí branku prvoligové Mladé Boleslavi.

Nominace českých inline hokejistů na MS v Bilbau
Brankáři: Tomáš Štůrala, Martin Altrichter.
Obránci: Karel Rachůnek, Aleš Zacha, Pavel Zavrtálek, Milan Toman, Martin Tvrzník, Rostislav Klesla, Jiří Provazník.
Útočníci: David Balázs, Jan Besser, Petr Šinágl, Filip Čech, Petr Sakrajda, Tomáš Novák, Martin Vozdecký.

Více ve videoreportáži

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události