Sport

Bezchybný veterán Clemens zaznamenal 350. výhru

Pondělní baseballový přenos MLB na Galaxii sport se nesl ve znamení za měsíc už pětačtyřicetiletého nadhazovače Rogera Clemense. Hvězda New Yorku Yankees, která letos pobírá královský plat 28 milionů dolarů, se zaskvěla v souboji Americké ligy s Minnesotou a hlavně díky ní domácí na Yankee Stadium vyhráli 5:1.

Z počátku se přitom zdálo, že utkání přinese ofenzivní podívanou plnou odpalů a doběhů. Hned v první směně domácí obsadili bez outu první a druhou metu, vytěžili doběh Johnnyho Damona, ve druhé části z podobné situace skóroval za Twins Michael Cuddyer. Tím ale výčet zajímavých útočných momentů v celém utkání prakticky skončil. Ne tak skvělé výkony obou nadhazovačů - Boofa Bonsera a především Rogera Clemense.

Jeden strikeout střídal druhý, Clemens nepustil na první metu 15 pálkařů Twins v řadě. Pak navíc přišla klíčová šestá směna. Nejprve se až za plot trefil pátým homerunem sezóny Bobby Abreu, Yankees následně naplnili mety a reliever Juan Rincon lacinou metou zdarma dovolil domácím snadné zvýšení. Když navíc kapitán Derek Jeter už proti Mattu Guerrierovi odpálil mezi spojku a třetí metu těžký míč a skórovali Canó a znovu i Damon, bylo prakticky rozhodnuto.

Roger Clemens odházel 8 směn, během kterých dovolil Minnesotě jen dva odpaly, closer Mariano Rivera se dostal v posledním inningu do problémů, ale skvělá práce obrany Yankees drama nepřipustila. Clemens se stal teprve osmým nadhazovačem historie, který zaznamenal 350 výher v MLB, Yankees zahájili čtyřzápasovou sérii proti Twins vítězstvím. Mrzet je může jet zranění Alexe Rodrigueze, který odstoupil ze zápasu po kolizi s Justinem Morneauem, nejpozději pro All Star Game by ale měl být zdravotně fit.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události