Sport

Mistři světa v inline hokeji: Byl to snadný titul

Šampionátem prošli bez ztráty bodu a také proto se mohli čeští reprezentanti v in-line hokeji radovat z premiérového titulu mistrů světa organizace FIRS. Ukázalo se, že slova o zlatých medailích, která padala už před odjezdem, nebyla jen planým vychloubáním.


Vítězové nenašli přemožitele

Čeští reprezentanti měli ve Španělsku silný výběr, podle mnohých odborníků dokonce nejsilnější v historii. A nakonec to i potvrdili. Se dvěma posilami z NHL - obránci Karlem Rachůnkem a Rostislavem Kleslou - prošli hladce až do semifinále a po náročné vítězné bitvě s Kanadou si nakonec zahráli ve finále se Švýcary. Výhra 4:2 pak mohla naplno odstartovat oslavy světového zlata. "Kluci jeli ve svém volnu, ale přístup měli naprosto profesionální. myslím, že jim z to patří dík," netají se spokojeností trenér Jiří Suhrada.

Altrichter končí jako král?

"Bude to moje poslední mistrovství, už jezdím dlouho. Bylo by fajn skončit se zlatem," tvrdil už před odjezdem do Španělska nestor českého in-line hokeje brankář Martin Altrichter. A svou desátou účast na světovém šampionátu také nakonec doopravdy pozlatil. "Pocitiy? Radost, nadšení. Konečně se to povedlo. Je to skvělé," rozplývá se gólman, který titul mistra světa v hokeji na kolečkových bruslích řadí ve své kariéře hned za extraligový triumf se Zlínem. "Tam to bylo přece jen něco jiného a navíc ve Zlíně, kde jsem se cítil skvěle. Ale tohle mistrovství světa je hned za titulem," říká Altrichter.

O tom, že s in-line reprezentací končí hovořil už dlouho, nyní to ale vypadá, že se možná nechá přemluvit ještě jednou. "Příští rok určitě nepojedu, ale za dva roky se hraje někde na Tchaj-wanu a mě by lákalo se tam jet podívat. Uvidíme, už jsme o tom s kluky mluvili," nechává si otevřená vrátka Altrichter.

Kouč Suhrada si odbyl zlatou premiéru

Naopak nováčkem u týmu byl hlavní trenér Jiří Suhrada, přesto ale dokázal tým dovést až na zlatý stupínek. "Je to skvělé. Před šampionátem jsem z mnoha stran slyšel, že jedeme pro zlato, ale já chtěl ten optimismus trochu krotit. Ale s takovým týmem, jaký jsem měl, se hrálo dobře, vlastně šlo jen o to všecho správně skloubit dohromady, aby se nám povedlo náš zlatý sen splnit," tvrdí dnes s odstupem času Jiří Suhrada.

Jako trenérský reprezentační nováček má už teď na kontě největší úspěch českého in-line hokeje, o dalším šampionátu prý ale zatím ještě nepřemýšlí. "To je daleko, ale samozřejmě se toho nezříkám. když bude i nadále zájem..." přemítá.

Nejtěžší prý bylo semifinále

Český tým procházel celým mistrovstvím možná až příliš hladce. Jedinou komplikací tak vlastně bylo až semifinálové utkání s Kanadou, ve kterém se oba týmy přetahovaly o výsledek až ke konečnému českému vítězství 8:7. "Vlastně až na tenhle zápas to bylo nejlehčí mistrovství za poslední léta. Všechno nám hrálo do karet, největší soupeři se vybili mezi sebou ve druhé skupině," pochvaluje si Altrichter.

"Až semifinále s Kanadou bylo komplikované. Museli jsme dotahovat ztrátu, ale nakonec jsme otočili a dali ten důležitý gól navrch," vzpomíná gólman a trenér Suhrada ho doplňuje: "Ve skupině jsme Kanadu celkem snadno přehráli 6:2, ale ona se hodně zlepšila, rozhrála se. Naštěstí se kluci semkli a hráli jako tým."

Naopak finále prý už bylo snazší. "Po dvou rychlých gólech na začátku jsem věděl, že vyhrajeme. Když jsem viděl ten týmový výkon, bylo to jasné," chválí Altrichter. To Suhrada si prý na jistitu zlatých medailí počkal déle. "Za stavu 4:2 už jsem věřil, že se to povede. Švýcaři měli za sebou těžké zápasy a chyběly jim síly," dodal.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události