Sport

Americká liga znovu vyhrála, MVP pro Suzukiho

Opravdu povedená byla letošní All Star Game zámořské MLB, kterou hostil AT&T Park v kalifornském San Franciscu. Tabulky se co do výsledku nepřepisovaly - znovu totiž zvítězili baseballisté Americké ligy, jako pokaždé od roku 1996. Přesto se urodil jeden historický zápis - Ichiro Suzuki ze Seattlu trefil první inside-homerun v historii zápasů hvězd.

V utkání se vystřídalo více než padesát hráčů, kouč Národní ligy Tony La Russa zvolil netradiční systém pro střídání nadhazovačů - každý z devíti, kteří se v San Franciscu představili, odházel přesně směnu. Jim Leyland nechal na kopci dva inningy jen své největší hvězdy - Harena a Becketta, další borce také střídal častěji. „Právě nadhazovači hodně utkání poznamenali, ti z Americké ligy měli zkrátka navrch," tvrdil spolukomentátor přenosu, Jan Bagin.

Zápas začal ve velkém stylu, hned v první směně šla do vedení Národní liga po šťastném odpalu Griffeyho a doběhu Reyese. Hosté z Americké ligy srovnali až v páté části, kdy rychlík Suzuki trefil dlouhým odpalem zeď v pravém poli a po záludném odrazu míčku oběhl všechny čtyři mety. Skóroval jak on sám, tak Roberts, takzvaný „in the park homerun" přitom diváci ASG viděli poprvé. „Ichirův neobvyklý homerun utkání rozhodl," doplnil Bagin.

V šesté směně Americká liga zvýšila na 3:1 klasickým homerunem Carla Crawforda, ještě v dohrávce ale na rozdíl jediného bodu snížil Beltran. V osmé směně se ale za plot trefil i catcher Victor Martinez a Americká liga rázem vedla 5:2. Ačkoli čtvrtý nechytatelný odpal zápasu předvedl v dohrávce posledního inningu Alfonso Soriano, a Národní liga obsadila na dva outy všechny mety, hosté těsné vedení 5:4 udrželi. Znamená to, že v říjnové Světové sérii začne tým z Americké ligy na domácím stadionu.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události