Fotbal

Ve vršovickém Ďolíčku je vyprodáno 90% míst

Ve vršovickém Ďolíčku je vyprodáno 90% míst

Fotbalový klub Bohemians 1905 čeká obnovená premiéra v nejvyšší domácí soutěži. Klokani se začali připravovat na novou sezonu před týdnem jako poslední tým z prvoligové šestnáctky, jelikož zakončili jarní sezonu po postupu z druhé ligy až v polovině června. V příštím ročníku Gambrinus ligy se vedení i hráči mohou těšit na plné ochozy. Dnes totiž klub vyprodal všechny permanentky na domácí zápasy ve Vršovicích.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Permanentní vstupenky se začly prodávat v 11 hodin a vzhledem k velkému diváckému zájmu a probíhajícím stavebním úpravám v Ďolíčku se stala nevídaná věc. Téměř sto procent publika totiž budou tvořit fanoušci se stálou vstupenkou! Důvod? Kapacita "nového" Ďolíčku by se měla pohybovat kolem sedmi tisíc míst, po přestavbě již kompletně pro sezení. Po odečtení režijních sedadel zbylo na fanoušky přes pět tisíc sedaček. A to na druhou ligu chodilo na Klokany v průměru přes 6500 fanoušků.

Tým prozatím posílili tři hráči

Trenér Zbyněk Busta přivítal v kádru i tři posily: sedmadvacetiletý obránce Turtenwald z Trnavy, o rok starší záložník Kunášek z Čáslavi a zkušený šestatřicetiletý záložník Šmarda z Hradce Králové. Podařilo se i změnit hostování hráčů Rychlíka, Bálka a Adama v přestup. Do přípravy se zapojilo 31 fotbalistů a nechyběl mezi nimi ani útočník Slezák. Ten dlouho nehrál kvůli zlomenině pažní kosti. Od neděle  mužstvo trénuje v horách, kde fotbalisty čeká největší zatížení na pětidenním soustředění. První přípravný zápas sehraje pražský celek až 18. července při herním soustředění v Německu.
 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události