Fotbal

Liverpool získal z West Hamu Jossiho Benayouna

Izraelský fotbalista Jossi Benayoun se stane novou posilou anglického Liverpoolu, kam přestoupí z konkurenčního West Hamu. Podle britských novinářů se oba kluby dohodly na finanční kompenzaci, která by se měla pohybovat okolo čtyř milionů liber (asi 160 milionů korun). Nyní zbývá doladit jen detaily.

West Ham původně neměl v plánu největší hvězdu izraelského fotbalu prodat, ale Benayoun odmítl prodloužit stávající kontrakt. Šance se tak chopil Liverpool, který sháněl posilu do záložní řady. Tvořivý záložník se tak stal třetí posilou třetího celku uplynulého ročníku anglické ligy. Před ním přišel španělský střelec Fernando Torres z Atlétika Madrid jako zatím nejdražší hráč tohoto přestupního období a Ukrajinec Andrej Voronin z Leverkusenu. Na spadnutí je příchod talentovaného nizozemského útočníka či levého záložníka Ryana Babela z Ajaxu Amsterodam.
Sedmadvacetiletý Benayoun přišel do West Hamu před dvěma roky ze španělského Santanderu a stal se jednou z hlavních opor. Klíčovou roli má i v izraelské reprezentaci, kde je se 14 brankami nejlepším střelcem.
Benayounův přestup byl druhým obchodem Liverpoolu s West Hamem během jednoho týdne. V pondělí opačným směrem putoval velšský útočník Craig Bellamy. 
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události