Sport

Giants bez Bondse ztratili zápas na Wrigley Fieldu

Baseballisté Chicaga Cubs potvrdili skvělou formu posledních týdnů, když vyhráli šestnácté z dvaceti utkání. Doma na Wrigley Fieldu zvítězili v prvním duelu čtyřzápasové série Národní ligy nad San Franciscem 3:2, ačkoli v polovině osmé směny o bod prohrávali. Giants tentokrát chyběl Barry Bonds, který dostal od trenéra Bochyho jednodenní volno.

Skvělý výkon předvedl levoruký nadhazovač Cubs Rich Hill, který zaznamenal svou první výhru od sedmého června. V osmi směnách dovolil pálkařům San Francisca jen čtyři odpaly a dva doběhy, pro closera Boba Howryho už se pak jednalo o snadnou práci. „Zápas rozhodla skvělá taktika trenéra domácích Lou Pinielly, který neváhal nechat Hilla na kopci osm směn," tvrdil spolukomentátor přenosu Jakub Vančura. Hill si připsal 95 nadhozů, jeho oponent Lincecum 108, a to přitom střídal už v šestém inningu.

Zajímavější byla druhá polovina zápasu, v té první dominovaly obrany. Ve třetí směně poslal Cubs do vedení catcher Koyie Hill, když zaznamenal sólo homerun. V páté části ale stejnou zbraní odpověděl už potřinácté v sezóně Pedro Feliz a vyrovnal na 1:1. Giants šli poprvé a naposledy do vedení v osmém inningu, kdy pinch hitter Guillermo Rodriguez poslal domů nejlepšího hráče hostí, Felize. Velkou měrou se o to zasloužil chybující zadní polař Soriano. Hned v dohrávce ale Cubs obsadili první a třetí metu a dlouhý odpal Aramise Ramireze do levého zadního pole, těsně před homerunovou bariéru, rozhodl.

„Potvrdilo se, že baseballový zápas začíná v sedmé směně," glosoval s úsměvem Vančura. Tým z Chicaga si připsal 49. výhru sezóny a v tabulce Centrální divize Národní ligy udržel krok s vedoucím Milwaukee. San Francisco naopak s bilancí 38/53 už jen těžko může pomýšlet na postup do play-off. S napětím se ale očekávají další zápasy Barryho Bondse, jehož dělí pět nechytatelných odpalů od pokoření legendárního rekordu Hanka Aarona.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události