Fotbal

Kluby svým šampionům fandí a chystají oslavy

České fotbalové kluby si užívají úspěch svých hráčů na světovém šampionátu dvacítek. Některé už svým novým hrdinům dokonce vymýšlejí slavnostní přivítání.

Slavia si úspěchu cení

"Je to obrovský úspěch a jsme rádi, že právě Slavia má takovou mládežnickou základu, že se její hráči mohou účastnit takové akce," říká manažer pro komunikaci SK Slavia Praha Ondřej Zlámal.  Právě Slavia dodala spolu s Brnem národnímu týmu nejvíce hráčů - čtyři. "Kluci samozřejmě úspěch  svých spoluhráčů pečlivě sledují a drží jim palce," dodává Zlámal, který je spolu s mužstvem na soustředění v Německu. Hráči tak zřejmě výjimečně nemuseli dodržet večerku a mohli sledovat semifinálové utkání českých mladíků na vlastní oči.

Fenin dělá Teplicím čest

Spokojenost vládne i na severu Čech. "Je to samozřejmě dobrá reklama pro náš klub. Ukazuje se, že děláme dobře práci s mládeží, když náš hráč patří k oporám reprezentačního týmu," pochvaluje si finálovou účast českým mladíků i tiskový mluvčí FK Teplice Petr Heidenreich. Právě jeho klub totiž dodal týmu jednu z největších  hvězd - útočníka Martina Fenina. "Však je o Martina zájem, byla o něj poptávka už před šampionáem," přiznává tiskový mluvčí. A zda by hoklub prodal? "To by záleželo na nabídce a také na tom, jak by nám to zapadalo do sportovně ekonomické koncepce klubu," doplňuje Heidenreich.

I na "Stínadlech" sledují bitvu českých reprezentantů v přímém přenosu. "Všichni v klubu zápasy sledujeme, jen nevím, jestli se směli dívat i Martinovi spoluhráči, kteří jsou právě na soustředění v Rakousku. Předpokládám, že tam zápas vysílali, ale jestli kluci směli přetáhnout večerku...," přemítá s úsměvem Heidenreich.

Medailista v Jihlavě budí pozdvižení 

Velký rozruch způsobil postup do finále mistrovství světa také v Jihlavě. Právě zdejšímu druholigovému klubu patří jeden ze čelnů kanadské party, náhradník Tomáš Cihlář. "I když zatím odehrál jen pár minut ve čtvrtfinále a semifinále, je to pro klub obrovská událost. Žádný z našich hráčů nikdy tak vysoko nedosáhl," tvrdí tiskový mluvčí FC Vysočina Jihlava Miroslav Fuks.

Cihlář je sice v Kanadě náhradníkem, po vykartování Petra Jandy je ale před finálovým duelem jendou z aleternativ na levý kraj zálohy. "Ceníme si toho, je sice ze Znojma, ale v Jihlavě fotbalově vyrůstal," dodává Fuks. Zvýšený zájem o záložníka, který může alternovat i na levém kraji obrany, ale jihlavský klub zatím necítí. "Zatím se nikdo neozval, uvidíme. My s ním rozhodně počítáme pro podzimní část sezony v našem týmu," doplnil tiskový mluvčí. 

Oslavy? Uvidí se 

A jak kluby své šampiony přivítají? "Zatím nevíme. Ale rádi bychom pro kluky něco vymysleli," dodává na adresu červenobílé čtveřice Gecov, Held, Janda, Suchý slávistický tiskový mluvčí Zlámal.

To v Jihlavě jsou už ve vymýšlení dál. "Chystáme autogramiádu celého mužstva a Tomáš Cihlář na ní určitě bude jednou z hvězd. Vezme lidem ukázat medaili," plánuje Fuks. Pro druholigový klub je účast jednoho z hráčů kádru na světovém šampionátu velkou událostí. "Kdo se v Jihlavě může pochlubit medailí ze světového šampionátu v nejpopulárnějším sportu planety?" ptá se mluvčí klubu.

O oslavách už uvažují i v Teplicích, ale zatím jen potichu. "Ještě je brzo, vždyť ani nevíme, jak kluci dopadnou. Asi vše naplánujeme až podle toho, jakou barvu ta medaile bude mít," doplňuje tiskový mluvčí FK Teplice.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události