Fotbal

Slavia chce uspět na všech frontách

Slavia chce uspět na všech frontách
Zdroj: Dušan Vrbecký

Fotbalová Slavia Praha má před sebou ostrý start do nové sezony. Už ve středu ji čeká předkolo Ligy mistrů proti Žilině, v neděli pak Pražané duelem v Jablonci vstoupí i do ligových bojů.

Cíle? Poháry

Slavia posílila kádr a hodlá útočit na nejvyšší příčky jak v domácí soutěži, tak i na evropském poli. "Své cíle neměníme, v domácí soutěži chceme atakovat co nejvyší příčky a také být úspěšnější v poháru ČMFS. Především bychom se ale rádi dostali do další fáze Ligy mistrů a hráli skupinu, nebo alespoň pohár UEFA," řekl generální ředitel Slavie Petr Doležal. 

A myslí to vážně, však také Slavia posilovala jako dlouho ne. "V přestupním termínu se u nás objevilo hnede deset nových háčů, což je sice dobře pro fanoušky, ale my zase musíme tvořit nové mužstvo a může chvíli trvat, než si na sebe hráči zvyknou. Potkávají se poprvé a a asi chvíli potrvá, než bude vše podle našich představ," připouští ovšem trenér Karel Jarolím.

Liga mistrů? Chcme tam!

Prvním cílem Slavie je postup do další fáze bojů o Ligu mistrů. "Ostrý start v Žilině bude pikatní, oba týmy určitě budou chtít jít dál, vžyť slovenský mistr má také své ambice. My ale doufáme, že se to podaří nám," věří Jarolím. Jho mužsvo totiž čeká první zápas druhého předkola už ve středu v Žilině. "Pro hráče i veřejnost to bude pikantní duel a já věřím, že z něj vzejdeme jako vítězové my. Ze 3. předkola už je to přece jen krůček do Ligy mistrů," přeje si jedna z ltních posil Slavie stoper Erich Brabec.  

Zvláštní příchuť bude mít zápas pedevším pro záložníka Pražanů a slovenského reprezenanta Mateje Krajčíka.  "Už se na zápas opravdu hodně těším, vždyť český tým se se slovenským v poháru dlouho nepotkali. Žilina cítí, že by se jí to mohlo povést, ale my máme tak zkušený tým, že jsou naše cíle daleko vyšší. Musím se popaspovat s rolí favorita a pokusíme se potoupit do hlavní fáze Ligy mistrů," burcuje Krajčík.

Jarolím: Chceme hrát fotbal

Slavia b ale ráda také bavila fanoušky fotbalem, tak jako ve větší části minulé sezony."Chceme hrát tak, aby se na naši hru dalo koukat, vždyť na to máme fotbalové typy hráčů," věří Jarolím. Ten se ale bude muset obějít bez jednoho z tvůrců hry Dušana Šventa, který se zranil na testech v Derby Country.  "To mi kalí radost, budeme se teď muset bez něj obejít. Naštěstí jinak je ale kádr v pořádku, vrátili se i hráči z mistrovství světa dvacetiletých," dodává Jarolím. Slavia tak alespoň hodlá uplatnit nárok u Derby Coutry na ztrátu způsobenou zraněním Šventa. "Nárok na pojištění jsme už uplatnili, řeší se to," vysvětlil Doležal.  

 I bez rychlonohého Slováka by sle měla být Slavia silná. Především v útoku bude přetlak, kromě stávajících Vlčka či Jandy Slavia posílila o Zeňka Šenkeříka a dopilovává i příchod Milana Ivany. "Doufám, že jsem si udržel formu, od útočníků se očekává především střílení branek. Od toho jsem tady," věří Šenkeřík, v přípravě nejproduktivnější hráč.

Zatímco on už má místo v týmu jisté, o Ivanovi se stále jedná. "Milan Ivana by měl být naší desátou posilou, já doufám, že to dopadne podle našich pedstav," říká Doležal. "S Milanem počítáme do útoku nebo do na pot ofenzivního záložníka," potvrdil zájem o útočníka Jarolím. Zda ale stihne klub dopsat útočníka i do soupisky pro Ligu mistrů, je ještě ve hvzdách. "Dnes večer přijede jeho manažer, tak uvidíme. Snad se dohodneme," věří Doležal. Termín pro odevzdání soupisek pro Ligu mistrů totiž vyprší  už dnes o půlnoci.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události