Fotbal

Tévezův přestup se dál komplikuje

Tévezův přestup se dál komplikuje

Argentinský útočník Carlos Tévez bude možná celý podzim bez fotbalu. Jeho dosavadní zaměstnavatel West Ham žádá jako podíl na fotbalistově přestupu do Manchesteru United šest milionů liber, zatímco vlastník Tévezových hráčských práv Kia Joorabchian je ochoten vyplatit londýnského celku jen sto tisíc liber.

Vyhrožuje, že hráče v případě prodeje nenechá hrát a bude se soudit u civilního soudu. Tévez by měl na Old Trafford zamířit za 30 milionů liber (asi 1,25 miliardy korun).
Působení třiadvacetiletého Argentince v Anglii je problematické od samého počátku. Před rokem jej Joorabchian West Hamu "pronajal", klub za něj místo vysokého odstupného platil výrazně menší roční nájem. To je však v Anglii zakázáno. Navíc za majitele hráčských práv se považuje pouze klub, u nějž je fotbalista registrován. Když se West Ham rozešel s obchodníkem ve zlém a Téveze si vyhlédl Manchester, na světě byl další problém. Komu za jeho přestup zaplatit.
Britský podnikatel s íránskými kořeny Joorabchian ale dohodu zatím odmítá, nechce West Hamu nechat tolik peněz. Podle deníku The Sun se odvolává na původní smlouvu s West Hamem, podle níž bude mít klub nárok na odstupné maximálně ve výši sto tisíc liber. Tuto dohodu ale asociace na jaře označila za nelegální a klub potrestala více než pětimilionovou pokutou. Nyní navíc pohrozila, že pokud West Ham prodá hráče za menší sumu, než kolik zaplatil na pokutách, bude riskovat další sankce.
Prezident West Hamu Eggert Magnusson prohlásil, že přestup by mohl být hotový do týdne, pokud se Manchester nezalekne soudní pře, s níž Joorabchian vyhrožuje. Podle obchodníkových prohlášení hrozí, že Tévez zůstane bez fotbalu minimálně do lednového přestupního termínu, než aby dostal West Ham nějakou část odstupného.
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události