Sport

Phillies potvrdili fazónu i v Chicagu, vyhráli 4:1

Na otázku, který tým současné MLB předvádí nejefektivnější, ale zároveň i líbivý baseball, nám dali pádnou odpověď hráči Philadelphie v pondělním přímém přenosu z Chicaga. Na Wrigley Fieldu si Phillies připsali deváté vítězství z posledních deseti zápasů, Cubs naopak přišli o možnost předstihnout Milwaukee v čele Centrální divize Národní ligy. Byl to defenzivní duel, v němž se bodovalo jen díky homerunům.

První ze čtyř soubojů dvou žhavých kandidátů na postup do play-off režíroval nadhazovač hostí Cole Hamels. „Skvěle střídal rychlé nadhozy s technickými, spousta changeupů v jeho podání vypadá jako fastball a opačně, pálkaři Cubs neměli šanci," soudil spolukomentátor přenosu Martin Střítecký. „Už po dvou směnách bylo vidět, že Hamels utkání kontroluje lépe než Ted Lilly na kopci Cubs."

Skutečně od samého úvodu bylo patrné, že Phillies, ačkoli před pár dny přišli o oporu Chase Utleyho, který si zlomil prsteník na pravé ruce, prožívají skvělou část sezóny. Poprvé udeřili ve třetí směně, kdy nejprve nová posila, Japonec Iguchi, dostal metu zdarma, Ryan Howard pak odpálil double a Aaron Rowand patnáctým homerunem sezóny zařídil vedení celku z Pensylvánie v poměru 3:0.

To zvýraznil na začátku pátého inningu znovu Iguchi sólo homerunem, Cubs už se zmohli jen na chabou odpověď v podání dalšího nechytatelného odpalu, tentokrát z pálky Ryana Theriota v šesté části. Skvělý Hamels, autor celkem osmi strikeoutů, pustil tým ze severní části Chicaga v osmi směnách jen ke třem odpalům. Philadelphii nicméně mohou mrzet další dvě drobná zranění - Shane Victorino si při odpalu natáhl stehenní sval, Michael Bourne bude mít zřejmě zvrtnutý kotník.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události