Fotbal

Krajčík: Otec mi řekl, abychom vyhráli

Krajčík: Otec mi řekl, abychom vyhráli

Fotbalisté pražské Slavie dnes odjeli do Žiliny, kde je zítra čeká vstup do šestého dílu klubového seriálu zvaného boj o Ligu mistrů. Pražané doufají, že to tentokrát vyjde, nejdřív ale musí projít přes slovenského mistra Žilinu do třetího předkola.

Rodina se přijde podívat 

Obzvlášť velkou motivaci bude mít v zápase na slovenské půdě levý obránce či záložník sešívaných Matej Krajčík. Je členem slovenské reprezentace a v mládí navíc kopal v Považské Bystrici, geografického souseda Žiliny. "Je to především pohárový zápas, který chceme vyhrát," říká naoko ledabyle Krajčík, pak ale připouští, "táta mě prosil, abychom tam vyhráli, protože jinak by doma s kamarády nevydržel. Rodina se na ten zápas určitě přijde podívat. Všichni budou fandit mě, abychom postoupili."

Napětí stoupá

Zvláštní pocity před zápasem ale nemá jen Krajčík. Zápas v Žilině je důležitý pro celé mužstvo. "Samozřejmě, že napětí stoupá. Je to v kabině cítit, ale tak je to správně. Každý ví, o co jde," popisuje bojovnou náladu nová posila Slavie Zdeněk Šenkeřík, v přípravě nejlepší střelec týmu.

Slavia totiž hodlá zlomit prokletí pěti neúspěšných pokusů a konečně se prokousat do hlavní soutěže Ligy mistrů. Sám Šenkeřík ale připouští, že Žilina bude mít minimálně jednu výhodu. Na rozdíl od Slavie už totiž polyká pravidelnou porci ligových zápasů. "Budou mít výhodu v rozehranosti, ale my jsme zkušený tým a popereme se s tím. Chceme od začátku strhnout vedení na naši stranu," dodává útočník.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události