Fotbal

Sparta stanoví cíle podle soupeře v Lize mistrů

Sparta stanoví cíle podle soupeře v Lize mistrů

Fotbalová Sparta Praha má před novou sezonou smělé cíle. Kromě obhajoby ligového titulu myslí i na pohárové úspěchy, ty ale stanoví až podle soupeře ve 3. předkole Ligy mistrů.


Liga mistrů nebo UEFA?

Pražany coby mistra ligy čeká až poslední překolo Ligy mistrů, s tím se ale snoubí i nejistota, která klub zatím svírá. Do závěrečného boje o prestižní soutěž totiž mohou dostat soupeře v podobě evropského velkoklubu, nebo také kvalifikanta ze 2. předkola. "Je opravdu těžké říci, kdo by nám vyhovoval. Pořád je šance, že budeme mezi nasazenými, proto samozřejmě budeme sledovat i vývoj 2. předkola," řekl prezident klubu Jozef Chovanec.

Ředitel Sparty Daniel Křetínský pak s ohledem na nejasného soupeře do překola Champions league dokonce specifikoval dva odlišné předsezonní cíle. „Jsme v nelehké pozici. Pokud bude los přijatelný, je naším cílem postoupit do hlavní soutěže Ligy mistrů. Pokud nás ale bude v předkole čekat soupeř, který by nás řadil do role výrazného outsidera, je cílem postup do čtvrtfinále poháru UEFA," řekl Křetínský.

Doma chce Sparta obhájit titul

Cíle na domácí půdě už ale s Ligou mistrů nesouvisí.  "Chceme vyhrát domácí ligu a uspět v poháru ČMFS. Bylo by ale rouháním stanovit jako povinnost obhajobu double," dodal Křetínský. S ním souhlasí i Chovanec.  "Nároky jsou adekvátní našemu kádru. Mám pocit, že si všichni hráči uvědomují, co nás v nové sezoně čeká a že obhájoba pozic bude velmi těžká. V každém případě bychom se měli fanouškům odvděčit kvalitou hry a přístupem."

Kádr neprošel revolucí, jen byl doplněn

Sparta sice po úspěšné sezoně slibova, že kádr zůstane pohromadě, přesto se nevyhnula masivnímu doplňování. "Ale nebyla to nějaká přestavba. Osa týmu zůstala až na gólmna Blažka pohromadě," připomněl Křetínský.  

S posilami je spokojen i trenér Bílek. "Brankářskou jedničkou bude Tomáš Poštulka," narazil trenér na čerstvý nákup  Matúše Kozáčika ze Slavie. "S Martinem Abrahámem přišla kvalita, Šimůnek s Kúdelou patřili k nejlepším hráčům na mistrovství světa dvacítek, i když jim samozřejmě nepomohlo, že přišli o celou přípravu," doplnil Bílek. Spíše boj o místo podle něj čeká Igora Žofčáka. "Měl by se ještě zlepšit ve hře dozdu. No a Kladrubský se zase osvědčil na evropském šampionátu jedenadvacítek," podotkl Bílek.

 

Trenér je prý spokojen i s přístupem hráčů v přípravě. „Po všech stránkách se povedla, především jsem ale spokojen s přístupem hráčů."

Sparta nechce opakovat loňský začátek

Čemu se naopak chtějí ma Letné vyhnout je nepovedený start do ročníku, jako tomu bylo loni. „To by opravdu nebylo dobré. Ale v jarní části ligy bylo znát, že je naše hra mnohem kvalitnější, proto chceme právě na závěr ligy navázat. Všechna utkání v přípravě naznačila, že sílu máme a herní kvalita také nechybí. Věřím, že do sezony vstoupíme výsledky, jaké si přejeme," doufá Bílek. Připravenost Sparty v novém ročníku Gambrinus ligy jako první prověří Liberec a čeká se, že bude hodně plno. "Očekáváme návštěvu okolo šestnácti tisíc lidí. Už nyní je prodáno deset tisíc lístků," doplnil tiskový mluvčí Lukáš Přibyl. 

Letná má nové jméno 

Fanoušci Sparty si také budou zvykat na nové jméno působiště Letenských. To zní AXA Aréna. „Smlouva s AXA byla podepsána na dva roky, vize spolupráce je ale dlouhodobější," řekl šéf klubu Daniel Křetínský.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události