Sport

Video: Movsesjan hrál šachy na náměstí

Video: Movsesjan hrál šachy na náměstí

Hned na pětadvaceti šachovnicích najednou se rozhodl sehrát simultánní partii šachový velmistr Sergej Movsesjan. Své soupeře si pro lepší přehled pozval rovnou na olomoucké náměstí.


Movsesjan se netradiční akcí rozhodl prověřit svou fotografickou paměť. Pro svůj trénink se rozhodl sehrát hned pětadvacet simultánních partií najednou. "Ještě hodinu po skončení si pamatuji, jak šly tahy v jednotlivých partiích," tvrdí Movsesjan, který vyhrál 90% všech partií.

Více ve videoreportáži

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.