Fotbal

Jarolím: O síle Žiliny víme, ale nebojíme se

Jarolím: O síle Žiliny víme, ale nebojíme se

Dnes s úderem 20 hodiny večerní vstoupí fotbalisté Slavie Praha do bojů o Ligu mistrů. Svůj šestý pokus o postup do elitní klubové soutěže zahájí na stadionu v Žilině, kde působí úřadující mistr Slovenska.

Žilina je rozehraná a dává góly

Domácí klub má k dispozici hned dvě výhody. Jednak nastoupí před svými fanoušky na vyprodaném devítitisícovém stadionu, především je ale mnohem rozehranější, než Slavia. Má za sebou postup z 1. předkola a tři kola slovenské ligy, v nichž nastílela už 11 branek. "O síle Žiliny směrem dopředu víme, vždyť dala sedm gólů  Trenčínu. V útoku má velmi schopné hráče," připouští trenér Slavie Karel Jarolím.

Síly soupeře jsou si době vědomi i sami hráči Slavie. "Jsou silní, ale máme zkušený mančaft, který se s tím dokáže poprat," je přesvědčen útočník Zdeněk Šenkřík.

Divočinu totiž připomínal i odvetný zápas 1. předkola Ligy mistrů s lucemburským Dudelange. Na stadionu Pod Dubňom se strhla přestřelka, která skončila výsledkem 5:4. "Tenhle zápas jsem bohužel neviděl, tak nějak jsem si myslel, že to bude skoro zbytečné. Viděl jsem  totiž první vzájemné utkání v Lucembursku a pak také ligu s Artmédií. Ale nějaký záznam se nám snad z toho zápasu podaří ještě sehnat," přemítá Jarolím.

Atmosféra? Bude bouřlivá

Slavia se má na co těšit. nejenže ji čeká česko-slovenské derby, ale ještě se na ni chystá česká klika v týmu Žiliny vedená trenérem Pavlem Vrbou. O prestiž tak bude postaráno. "V Žilině čekám hodně bouřlivou atmosféru. I když  doufám, že přijedou i naši fanoušci. Budeme rádi za každý hlas. Osobně jsem zažil zápas Žiliny s Artmédií Bratislava a  prostředí je tam opradu bouřlivé," dodává Jarolím.

Jenomže bojovná atmosféra je i mezi hráči Slavie. "Náladu ladíme, určitě bude i nějaká recese. To nejdůležitější ale stejně bude až na hřišti," ví Šenkeřík. Prý je pro hárče rozhodně lepší hrát na Slovensku, než letět někam na východ do Ruska. "Pro Slavii je to určitě lepší, s týmy z východu to klubu moc nešlo," dodává útočník.

Jarolím: Liga pro nás začíná po zápase v Žilině

Slavia má na začátku srpna nabitý program. Krátce po vstupu do bojů o Ligu mistrů ji čeká i zahájení nového ročníku Gambrinus ligy. Kouč Slavie ale odmítá, že by pro jeho klub stál ligový start ve stínu boje o Ligu mistrů. "Po posledním hvizdu v Žilině už přijde start do gambrinus ligy. Ale dokud nás zápas předkola Ligy mistrů ještě čeká, nebudeme se domácí soutěží zabývat,"  tvrdí trenér Jarolím.

Vstup do domácí soutěže bude obzvlášť motivující pro Zdeňka Šenkeříka. Sešívaní totiž jedou do Jablonce, kde útočník Slavie dlouho hrál. "Na Jablonec vzpomínám rád, mám tam spoustu přátel. Už se tam těším," usmívá se. 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události