Fotbal

Fotbalová pauza končí, zítra začíná liga

Už zítra odstartuje sedmi zápasy nový ročník fotbalové Gambrinus ligy. Jaký bude? To ukáží už samotné duely o ligové body. Podle předsezonních prohlášení se zdá, že by mohla být vyrovnanější, minimálně šest týmů totiž vyhlašuje boj o mediale.

Adepti na titul? Sparta a pak dlouho nic

Sázkové kanceláře ale mají o novém mistrovi jasno už před začátkem soutěže. Vypsané kurzy jasně mluví pro Spartu, na kterou se dá za vsazenou stokorunu vyhrát jen 175 korun. Dalším adeptem je Slavia, na ni je už ale kurz 4,5:1. Třetí v pořadí Liberec nastupuje do soutěže s kurzem na titul 10:1, Mladá Boleslav má 15:1. Největším outsiderem je naopak Kladno, které bookmakeři tiupjí na sestup. S kurzem 900:1 má šance na titul minimální. Druhým sestupujícím by měl být podle vypsaného kurzu Most (700:1).

Zajímavé kurzy jsou vypsány i na nováčky soutěže. Bohemians má šanci na titul 250:1, překvapivě hůř je na tom Žižkov s kurzem 300:1 a to i přesto, že suverénně vyhrál 2. ligu a při posilování byl o něco aktinější, než "Bohemka".

Samotné kluby ale hovoří jinak. Útok na čelo tabulky totiž kromě čtveřice Sparta, Slavia, Mladá Boleslav, Liberec avizují také Brno, Ostrava a možná i Teplice.

Novinky? Rozhodčí mají headset

Novinek letos moc nebude. Ta největší se týká rozhodčích, kteří dostali jako dárek do nové sezony komunikační zařízení, aby se mohli během zápasu lépe dorozumívat se svými asistenty na čarách. "Hodně si od toho slibujeme, mělo by to přispět ke zkvalitnění naší práce. Vždyť podobná zařízení teď  budou využívat například i ve Francii či Španělsku," říká jeden z českých sudích Jan Jílek. Komunikační zařízení byla poprvé vyzkoušena na světovém šampionátu v Německu a osvědčila se.

Začíná se v neděli o páté

Slavnostní výkop nového ligového ročníku obstará zítra v 17 hodin hned šestice zápasů, večer ve 20.15 hodin nastoupí k obnovené premiéře Žižkov na půdě Mladé Boleslavi a v pondělí bude první kolo dohráno šlágrem Liberce na Letné.

Těžké premiéry čekají všechny čtyři pražské kluby. Vedle Žižkova v Boleslavi a Sparty proti Liberci jede Slavia na půdu účastníka poháru UEFA Jablonce, Bohemians pak v Ďolíčku přivítají Baník Ostrava. Tento zápas navíc pořádně prověří schopnosti pořadatelů nováčka soutěže, do Prahy se totiž chystají stovky příznivců ostravského klubu. "Prodali jsme soupeři přes pět set vstupenek," říká předseda představenstva Bohemians 1905 Emil Kristek.

Ostravští se ale zápasu obávají. Na svém webu dokonce vydali prohlášení,  ve kterém poukazují na nedostatečné zabezpečení stadionu v Ďolíčku. "Dali jsme stovky tisíc na bezpečnostní opatření a únikové zóny, to ale na stadionu Bohemians zcela chybí," tvrdí činovníci Baníku v prohlášení. Fotbalový svaz je ale jiného názoru a stadion označuje za splňující normy. V neděli se tak v Ďolíčku hrát bude.

Program 1. kola Gambrinus ligy

Jablonec - Slavia Praha, 5. 8. v 17 hod. 

Kladno - Teplice, 5. 8. v 17 hod. 

České Budějovice - Sigma Olomouc, 5. 8. v 17 hod. 

Most  - Viktoria Plzeň, 5. 8. v 17 hod. 

Brno - Zlín,  5. 8. v 17 hod. 

Bohemians 1905 - Baník Ostrava, 5. 8. v 17 hod. 

Mladá Boleslav - Viktoria Žižkov, 5. 8. ve 20.15 hod.

Sparta Praha - Slovan Liberec, 6. 8.  v 17.15 hod.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události