Fotbal

Trenéři se shodli: Byl to jeden z nejtěžších zápasů

Trenéři se shodli: Byl to jeden z nejtěžších zápasů

Na jedné straně úleva, na druhé zklamání. Zahrát si proti Ajaxu třetí předkolo Ligy mistrů si za svůj výkon v celém dvojzápase zasloužila jak vítězná Slavia, tak i poražená Žilina.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Vrba: Nejsem zklamaný ze hry, jen z výsledku 

Kouč poražených fotbalistů Žiliny Pavel Vrba i přes prohru nešetřil po zápase slovy chvály na adresu svých svěřenců. "Nejsem zklamaný předvedenou hrou, jen výsledkem. Chtěli jsme si proti Ajaxu zahrát," prohlásil český kouč v žilinských službách. Na dvojzápas se  Slavií měl jasný názor. "Každý z nás byl silný doma a zasloužil si ve svém prostředí vyhrát. Takže remíza vlastně byla spravedlivá," řekl po utkání s tím, že penalty jsou vždy hrou o štěstí. "Určily vítěze vyrovnaného duelu. Slavia v nich byla šťastnější," uznal Vrba.

Výhra a postup do dalších bojů o Ligu mistrů vyloudily poprvé od začátku nové sezony úsměv na jinak kamenné tváři trenéra Slavie Karla Jarolíma. "Dopoledne na tréninku kluci penalty zkoušeli a moc jim to nešlo. Měli sotva padesátiprocentní úspěšnost. Kdybych řekl, že jsem neměl sevřený zadek, lhal bych," žertoval Jarolím. Pak ale přece jen zvážněl. "Po ošemetném výsledku 0:0 jsme věděli, že musíme vyhrát, ale takový konec jsme opravdu nechtěli," přiznal kouč, podle něhož měla Slavia zápas rozhodnout už v řádné hrací době. "Měli jsme spoustu šancí, ale ani jednu jsme neproměnili."

Jarolím chválil diváky

A protože ani 210 minut vzájemného klání Slavie a Žiliny gól nepřineslo, přišly na řadu penalty. A ani v nich ze začátku góly nepadaly. Jako první se trefil až domácí Mickael Tavares ve druhé sérii. "Při neproměněných penaltách člověka napadá ledacos, ale naštěstí ani Žilina svou první neproměnila, takže to bylo stále vyrovnané," oddechl si Jarolím.

A Slavia nakonec pokutové kopy zvládla, byť až v 6. sérii. Jednu chytil brankář Martin Vaniak, dvakrát hráči Žiliny překopli branku. "Kouč mi dal před rozstřelem radu, co mám udělat," prohodil po zápase brankář Vaniak. "Když to prozradím, bude to proti pravidlům. Martinovi jsem poradil, aby nestál do poslední chvíle na čáře, ale byl v pohybu," zveřejnil nakonec tajný recept na úspěch Jarolím. Pak ale dodal: "Je velkou měrou zásluha fanoušků, kteří skvěle fandili, že se nám podařilo vyhrát."

Vlček jako správný kapitán rozhodl

Tím, kdo nakonec vzal zodpovědnost za výsledek na svá bera byl kapitán týmu Stanislav Vlček. V šesté sérii si postavil míč na značku pokutového kopu právě on. "Ráno mi to moc nešlo, tak jsem moc nechtěl, Martin mi dvě penalty chytil a říkal, ať se jim raději vyhýbám," smál se šťastný Vlček poté, co jeho soupeř Benjamin Vomáčka přestřelil branku a odstartoval tak červenobílé oslavy.  "Kdybych nevěřil, že Standa dá, byl bych špatný trenér. Věřil jsem i ostatním klukům a ani je nemusel moc přemlouvat, aby šli kopat," dodal Jarolím.

Trenéři těžší zápas možná nezažili

Jeho protějšek Pavel Vrba i přes prohru opouštěl stadion se vztyčenou hlavou. "Doplatili jsme na krutý los, vlastně jsme za měsíc odehráli čtyři zápasy kvalifikace Ligy mistrů a čtyři ligové zápasy. V závěru nám docházely síly, Slavia jich měla víc. Oba zápasy každopádně řadím mezi nejtěžší, jaké jsme v Žilině odehráli," připustil Vrba.  A Jarolím? I on jen ztěží lovil v paměti. "Pro mě tenhle zápas také patřil mezi nejtěžší," potvrdil.

Na odpočinek ale Slavia moc času nemá. O víkendu ji čeká liga a už příští středu duel v Amsterodamu s Ajaxem.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události