Fotbal

Jarolím: Teď zkusíme potrápit Ajax

Jarolím: Teď zkusíme potrápit Ajax
Zdroj: Dušan Vrbecký

Velký kámen spadl po zápase se Žilinou ze srdce trenéru Slavie Karlu Jarolímovi. Jeho tým po bezbrankové remíze a po prodloužení udolal Žilinu až v šesté sérii penaltového rozstřelu. Teď se Slavia může chystat na slavný Ajax Amsterodam.

Ach, ty spálené šance... 

Cítil jste v zápase tlak?

"Hlavně psychický. Když se zápas vyvíjí takhle, vy jste vedle hřiště anemůžete to nijak ovlivnit, tedy až na pokyny, které dáváte hráčům, je to po psychické stránce náročné."

Postoupili jste, ale především kvůli střelecké nemohoucnosti to asi ještě nebylo úplně ono...

"Vždycky se najde něco, co se dá zlepšit. Odehráli jsme slušný zápas a dokázali si i vytvořit šance, i když v některých situacích jsem si to představoval jinak. Především ve druhém poločase jsme ale měli převahu, jen mě mrzí, že  jsme ji nedokázali zúročit brankou."

Když hovoříte o tom, že druhý poločas už byl podle vašich představ, měl jste o přestávce proslov v kabině?

"Něco jsme si řekli, ale výkon v první půli se odvíjel od výsledku 0:0 v Žilině. Nikdo se nechtěl bezhlavě pouštět do útočení, přesto jsme měli dvě slibné situace. Bohužel jsme si nedokázali vytvořit standardky, kolem šestnáctky měl být náš výkon odvážnější."

Penalty jim ráno nešly

Zmíněné neproměněné šance měl na svědomí především kapitán Stanislav Vlček. Zaměříte se s ním na nácvik zakončení sólových úniků?

"Kdo ví, v prvním i druhém poločasu zase sóla zahodil. Naštěstí si to vynahradil z penalty."

On sám prý ale na penaltu jít příliš nechtěl. Ráno mu dokonce  Martin Vaniak v tréninku dvě chytil...

"Když jsme je zkoušeli, úspěšnost byla možná menší, než padesátiprocentní. Proto jsem si moc nepřál, aby zápas došel až do této fáze. A také jsem do poslední chvíle věřil, že se nám podaří dát branku ze hry."

Když se vám na tréninku penalty nedařily, neříkal jste si, že alespoň máte dobrého brankáře, který je pochytá?

"Když on je nechytal Martin Vaniak, v brance byli Přibyl s Divišem. Přiznám se, že jsem měl sevřený  zadek z toho, že jsme je ráno neproměňovali." 

Přemlouval jste hráče hodně, aby šli kopat?

"Docela to šlo, rozhodně jsem je nemusel mučit. Šli sami." 

Nechyběl vám v penaltovém rozstřelu Vladimír Šmicer? V této disciplíně se mu daří, vždyť z penalty rozhodl i finále Ligy mistrů proti AC Milán...

"Bohužel  ho chytaly v průběhu zápasu křeče, proto střídal. Když se těsně před střídáním pustil do sóla, trochu mi zatrnulo, aby se mu něco nestalo. Musel jsem ho stáhnout. Na penalty jsme v tu chvíli nemysleli, i když v tak vypjatém zápase je takový hráč, jako on, samozřejmě velice důležitý. Ale nedalo se nic dělat. Když se o něj pokoušely křeče, byl by na hřišti zbytečný."

Teď hurá na Ajax

Před zápasem se Žilinou jste o Ajaxu nechtěl hovořit, nyní už je jisté, že proti němu nastoupíte. Už jste sháněl informace o soupeři?

"Je naivní si nalhávat, že jsou šance 50:50, jako tomu bylo před Žilinou. Ale na druhou stranu možné je všechno, tak proč se o to nepokusit.  Ajax jsem ale zatím neviděl, mám jen nahraný jeden zápas, co hráli s Arsenalem. Zatím jsem to ale nechtěl pokoušet, protože jsem chtěl, abychom se všichni soustředili na zápas se Žilinou."

Vladimír Šmicer dostal druhou žlutou kartu a proti Ajaxu bude v úvodním zápase chybět. Je to velká ztráta?

"Nechci hodnotit zákrok, za který kartu dostal, podobné situace byly i na druhé straně. Podle mě hrál balon a pak teprve vzal soupeře, na kartu to nebylo.  A jestli bude chybět? Uvidíme. První zápas hrajeme venku, tak třeba tolik ne. Důležité je, že ho budeme moci nasadit doma v odvetě."

Zdá se, že se vám výsledek 0:0 osvědčil. Pokusíte se stejným způsobem hrát i v Amsterodamu?

"Pokud by to mělo dopadnout tak, jako se Žilinou, tak ať je to 0:0 třeba pořád."

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události