Hokej

Beránek chce "novou" Slavii dovést až k titulu

Beránek chce "novou" Slavii dovést až k titulu
Zdroj: HC Slavia Praha

Na léta strávaná v zámoří může v nadcházející extraligové sezoně vzpomínat kapitán hokejové Slavie Josef Beránek. Jeho tým se totiž nechává zámořskou soutěží inspirovat. Zmenšuje hřiště a chce hrát "kanadský" hokej.

Noví, mladší hladovější? 

Útočník Josef Beránek povede obrozenou Slavii do nové sezony s cílem vylepšit loňské čtvrtfinále a především potěšit diváky předváděnou hrou. "Duch v kabině je jiný a je to i tím, že se vyměnili někteří hráči. Ti noví jsou hladovější po úspěchu a to je jen dobře," pochvaluje si atmosféru v týmu Beránek.

I on si ale zatím teprve zvyká na "novou" Slavii. "Myslím, že se  bude všechno tak trochu nové. Nejen logo, ale tím, že se zužuje kluziště, se změní i hra.  Vracíme se ke staršímu stylu hry, který Slavia praktikovala ještě v Edenu, a tomu se samozřejmě přizpůsobila i skladba mužstva," přemýšlí. Změna velikosti ledové plochy se mu prý zamlouvá. "Mě to malé hřiště vyhovuje. A myslím, že i pro diváky bude hokej na takovém kluzišti atraktivnější. Především by se ale právě velikost hrací plochy měla stát naší výhodou ve vztahu k soupeřům, bude to něco, co nám bude dávat výhodu domácího prostředí."

Každý v týmu má svou roli danou

 

Jenomže klub do další sezony vstupuje nejen s novým logem, ale také s nižším rozpočtem. "Nezáleží na výši rozpočtu. My hráči budeme mít na ledě každý svou úlohu, role se jasně rozdělily mezi všechny. Teď je důležité, aby si každý svou roli poctivě plnil.  Hráče na to máme," myslí si kapitán týmu, jež bude zvát své diváky opět do luxusní Sazka Arény. A právě v ní by Beránek rád dosáhl na další úspěch své bohaté hokejové kariéry. "Když soutěž vyhrajeme, budu spokojený," usmál se.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události