Fotbal

Wenger složil Spartě poklonu

Wenger složil Spartě poklonu

Fotbalisté Sparty Praha sice v domácím prostředí ve 3. předkole Ligy mistrů podlehli Arsenalu Londýn 0:2 a prakticky tak přišli o možnost postoupit do hlavní části soutěže, ostudu si ale proti věhlasnému klubu neudělali.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Wenger: Sparta hrála výborně

Téměř hodinu byli Pržané lepším týmem a dobývali branku Jense Lehmanna. A kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby Rezek místo tyče trefil v 9. minutě branku. "Je to smůla. Kopl jsem to dobře, ale trefil jsem Lehmanna, od kterého to šlo do tyče," prozradil po zápase smutný Rezek. Právě on motal hlavy hráčů Arsenalu asi nejvíce. Akce mu připravoval zejména Pavel Horváth, jehož návrat do sestavy byl rovněž znát. "Hrajeme spolu už dlouho, vím, že mi to tam dá. Měl to být gól," smutnil Rezek.

Toho si byl vědom i kouč Arsenalu Arsene Wenger. "Sparta hrála s velkým odhodláním a v první půli byla i lepší. Po přestávce jsme se ale rozehráli a konečně začali hrát to, co jsme chtěli," uvedl Wenger.

Na výkon Pražanů byl pyšný i záložník Pavel Horváth. "Byli jsme nebezpeční, bohužel jsme nedokázali udržet balón a rozehrát si po zemi. Občas jsme hráli trochu na náhodu," řekl Horváth, podle něhož byla pro Spartu smolná také ztráta Tomáše Řepky, který se v prvním poločase zranil. "Dostal jsem balon od Zdeňka, otočil jsem se s ním, nikoho jsem neviděl. Najednou se tam objevil Fabregas a šel mi přímo po kolenu a trefil mě do něj. Mám oteklé levé koleno, mám tam šrám a nemůžu ani pořádně chodit," popsal své zranění Řepka.

Bílek i přes prohru chválil

Pražané i přes porážku byli téměř hodinu lepším týmem a Arsenalu zatápěli.  "Sehráli jsme nešťastné utkání. Nemám ale hráčům co vytknout, pracovali poctivě. Udělali jsme dvě chyby, nezachytili dva brejky a to nás stálo výsledek. Nedali jsme gól, hráli jsme však s Arsenalem vyrovnanou partii. Jsme zklamaní," smutnil trenér Sparty Michal Bílek a za pravdu mu dal i Řepka: "Bylo to hrozné. Moc jsem se na to těšil a takhle to dopadlo. To většinou tak bývá, když se na to člověk moc těší, tak to dopadne špatně."

Naopak Wenger se po zápase usmíval. "Je dobře, že nám střílejí góly i záložníci a hlavně že jsme hráli až do úplného konce," prohlásil kouč Arsenalu, který nezapomněl pochválit i brankáře Lehmanna. "Jens podal výborný výkon, měl pár dobrých zákroků a zachránil pár gólů," doplnil Wenger s tím, že německý reprezentat rozhodně odčinil svou chybu ze zápasu s Fulhamem. 

Postup? Arsenal je blízko

O postupových šancích zatím nikdo nechce moc hovořit, matematika je ale neúprosná a hovoří jasně ve prospěch Arsenalu. "Výsledek 2:0  nám sice ještě úplně nezaručuje postup, ale jsme blízko. Kdyby to bylo jen 1:0, měli bychom to těžké, ale když to bude takto pokračovat, bude to pro nás jen dobře," řekl Wenger.

A Sparta? "Do zápasu v Londýně půjdeme s tím, abychom uhráli co nejlepší výsledek. A postup? Nikdy neříkej nikdy. Náš postup by byl obrovským překvapením,"  ví dobře trenér Michal Bílek, ale zbraně neskládají ani jeho svěřenci. "Přece nebudeme říkat, že už jsme vypadli. Pokusíme se dát v Londýně rychle gól a uvidíme," burcuje Pavel Horváth.

Toho si je vědom i záložník Arsenalu Tomáš Rosický. "Je jasné, že to nepoloží. Sparta určitě ještě bude u nás nebezpečná. My si ale postup pokusíme uhlídat," dodal.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události