Fotbal

Rosický: Teď přeju postup Slavii

Rosický: Teď přeju postup Slavii
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Poprvé v životě hrál proti klubu, kde se naučil fotbalovému umění. A hned svému současnému zaměstnavateli pomohl k výhře. Fotbalista Tomáš Rosický měl při zápase se Spartou zvláštní pocity.

Sparta nevydržela tempo 

"Už jsem to říkal před zápasem. Je to hodně emotivní, hrál jsem tu před publikem, před kterým jsem vyrostl. Nebylo to pro mě jednoduché, ale je důležité, že si odvážíme výsledek, který jsme chtěli. Jsem jednou nohou v Lize mistrů."

Diváci vyvolávali vaše jméno, to asi potěší...

"Bylo to skvělé, co víc říct. Lidé mi připravili krásný návrat a já jim za to moc děkuji."

Na druhou stranu právě Spartu nejspíš vyřadíte...

"Z toho jsem měl zvláštní pocit už po losu. Ale co se dá dělat. Ovšem jisté není nikdy nic, dokud to není potvrzeno. Věděli jsme, že nás tu čeká těžký zápas a to se také potvrdilo. Do 55. minuty  byla Sparta výborná, pak odešla fyzicky. V každém případě jsme uhráli výsledek, který jsme si přáli. Sparta nám ale určitě nic nedaruje a u nás to bude ještě zajímavý zápas."

V úvodu zápasu jste byli pod tlakem, dokonce vás jednou zachránila tyč...

"Úvod zápasu byl ze strany Sparty velice agresivní, ale to se dalo čekat, protože to bylo utkání o všechno. V závěru se ale ukázalo, že Sparta našemu tempu nestačí a nemá dost fyzických sil. Dali jsme gól na 1:0, zatáhli se a pak ještě pojistili vítězství."

Věděli jsme, že to bude těžké

Čekali jste takové utkání?

"Ano.  Tyto zápasy "o všechno" jsou vždycky podobné. Zažili jsme takový i nedávno v Amsterdamu, kde se také čekalo na chybu soupeře. To samé Sparta, nastoupila na nás, nenechala nás hrát, dala i tyč. Na konci ale nestačila našim kombinacím. Poučili jsme se v minulé sezoně, kdy jsme někdy až bezhlavě hráli dopředu ve snaze dát gól. Teď jsme trpělivější, čekáme na chyby soupeře."

Na začátku obratu v obrazu hry stály tři vaše téměř gólové centry na Hleba a Van Persieho. Byl to okamžik, který tým nakopl k rozhodujícím momentům zápasu?

"Myslím, že to začalo už o něco dřív, ve chvíli, kdy Sparta přestala stačit našim přihrávkám. To pak nestačíte běhat za balonem, motáte se tam. Ale myslím, že Sparta nemusí být smutná, zápasy s námi nezvládly větší týmy, než tenhle."

Teď budu přát postup Slavii

Tomáš Řepka sliboval že vás zápas bude bolet. Bylo to tak?

"Bylo to tvrdé, někteří chlapci ze Sparty byli vyhecovaní opravdu hodně. Ale je rozdíl mezi tvrdostí a zákeřností a třeba Hušek mi jednou zvedl nohu až do kolene. Takové zákroky jsou o zdraví, myslím, že to od něj bylo zbytečné."

Po losu 3. předkola jste říkal, že byste si raději přál Slavii, která si po výhře v Amsterdamu pootevřela dveře do základní části soutěže. Budete jí fandit a přát si ji do skupiny?

"Od žáčků, kdy jsem začal hrát za Spartu, byla Slavia úhlavním nepřítelem, ale pro český fotbal by bylo skvělé, kdyby se dokázala do Ligy mistrů dostat. Budu jí to přát, ale bude to mít těžké. Ajax sem přijede vyhrát. Našlápnuto má ale Slavia velice dobře."  

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události