Fotbal

Petr Čech obhajuje Zlatý míč

V sobotu bude znám nejlepší hokejista České republiky, v pondělí dostane cenu pro změnu nejlepší fotbalista. Zlatý míč si odnese jeden z trojice hráčů Petr Čech, Tomáš Rosický a Marek Jankulovski.

Ocení i stříbrné fotbalisty 

Vítěze ankety tradičně vyhlašuje Klub sportovních novinářů, kerý se letos rozhodl mimořádně ocenit také výkon české fotbalové dvacítky na mistrovství světa v Kanadě. "Stříbro tým vybojoval až po uzávěrce ankety, přesto jsme nemohli tento úspěch nechat bez povšimnutí, proto jsem se rozhodli udělat mimořádnou zvláštní cenu, kterou za tým převezme Martin Fenin," řekl předseda Klubu sportovních novinářů Zdeněk Pavlis.

Obhájí Čech cenu?

Loni slavil prvenství ve Zlatím míči brankář Chelsea a reprezentace Petr Čech, který je i letos v nejužší nominaci. "Kromě něj jsou mezi třemi nejlepšími ještě Tomáš Rosický a Marek Jankulovski," dodal Pavlis.

Podzimní část hlasování sportovních novinářů vyhrál Tomáš Rosický s náskokem před Petrem Čechem, Jankulovski na jaře přestihl po podzimu třetího Ujfalušiho.

Vyhlášeny budou ale i další ceny. Na nejlepšího trenéra jsou nominováni Michal Bílek, Vítězslav Lavička a Dušan Uhrin mladší, o cenu pro objv roku se poperou Tomáš Krbeček, Ondřej Mazuch a Zdenk Zlámal.  "Jediným známým vítězem je Tomáš Pecka, nejlepší ligový střelec," dodal Pavlis. Vítěz bude na galavečeru v Tophotelu Praha znám v pondělí po deváté hodině večer.

Výsledky Zlatého míče po podzimu

1. Tomáš Rosický 1378 bodů
2. Petr Čech 941
3. Tomáš Ujfaluši 859
4. Marek Jankulovski 615
5. Pavel Nedvěd 605
6. Libor Sionko 383
7. Marek Čech 365
8. Stanislav Vlček 327
9. Jan Koller 284
10. David Rozehnal 266
11. Radoslav Kováč 264

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události