Fotbal

Sparta organizuje fotbalový turnaj fanoušků

Neobvyklou předehru bude mít sobotní ligové utkání fotbalistů Sparty a Zlína. V tréninkovém centru Sparty na Strahově se totiž uskuteční fotbalový turnaj fanoušků letenského týmu.

Fanoušci hrají fotbal

"Ve velkém turnaji se střetnou pobočky sparťanských fanclubů," slibují webové stránky Sparty. Do klání se má zapojit celkem jedenáct týmů, reprezentujících regionální pobočky Fanclubů týmu. "V tréninkovém centru Sparty se začíná už v půl deváté, finále se odehraje od čtyř hodin na tréninkovém hřišti AXA Areny," slibuje program turnaje.

Na vítěze přitom čeká zajímavá odměna v podobě představení se přímo na hlavní ploše sparťanského svatostánku. Předání cen se totiž odehraje přímo o přestávce ligového zápasu se Zlínem. "Připravili jsme pro ně zbrusu nový putovní pohár, další ceny pro vítěze věnuje Sparta a její partneři," prozradil projektový manažer Sparty Tomáš Křivda, který má na starosti i komunikaci s fanoušky.

Novinka v boji proti negativnímu chování fandů

Pod hlavičkou Sparty se turnaj poboček fanclubů uskuteční proprvé, podle Křivdy ale sami fanoušci už vzájemná klání organizovali v minulosti. "Sparta tuto akci organizuje skutečně poprvé, rádi bychom založili novou tradici a předpokládáme, že se sem budou časem sjíždět týmy fanoušků z celé republiky," věří autor myšlenky dát turnaji příznivců Sparty oficiální punc.

Klub prý přitom počítá i s tím, že právě podobná klání by mohla přispět ke zmírnění negativního chování fanušků na stadionu. "Přes tyto příznivce se snažíme působit i na ostatní. Pro některé je třeba velkou událostí už jen to, že si mohou zahrát fotbal na stadionu Sparty," dodává Křivda.

Fanoušci, spojte se

Podobná sportovní klání fanoušků různých sportů však zatím nejsou příliš obvyklá, přesto se najdou výjimky. Hokejoví příznivci například každé léto v Kladně organizují turnaj fanclubů hokejových týmů z extraligy a 1. ligy, kterého se kromě domácího Kladna pravidelně účastní například družstva z Pardubic, Chomutova či Jihlavy.

A právě na Vysočině zašli možná nejdál, když před několika lety uspořádali dokonce dva hokejové pozápasy fanclubů celků, které před tím sehrály ligový zápas. "Když hrál ještě první ligu Žďár nad Sázavou, dvakrát jsme se utkali hned zápase "áček", jednou ve Žďáru a jednou v Jihlavě. Spousta diváků zůstala na stadionu a fandila i nám," vzpomíná na přátelské zápasy jinak soupeřících týmů prezident Fan Clubu hokejové Dukly Jihlava Jan Křížek.  

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události