Hokej

Zlatou hokejku vyhrál po osmé Jágr

Jaromír Jágr opět zvýšil své vedení v počtu vítězství v anketě o nejlepšího českého hráče Zlatá hokejka. Dnes večer trofej pro nejlepšího hráče země převzal již po osmé.

Hašek znovu druhý

Souboj o letošní prvenství svedl Jágr s další ikonou českého hokeje, pětinásobným vítězem Zlaté hokejky Dominikem Haškem. Ten nakonec skončil druhý, třetí příčka patří dalšímu hráči působícímu v zámoří Martinu Strakovi. Česká extraliga měla v elitní desítce dvě zastoupení. Petr Sýkora skončil desátý, Jaroslav Hlinka, který už má ale namířeno do NHL, obsadil šesté místo.

"Nemyslím, že jsem měl nějak zvlášť oslnivou sezonu, ale na druhou stranu takovou neměl nikdo z českých hráčů. Pokud někdo měl dobrý začátek, tak se třeba zranil," řekl Jágr na tiskové konferenci.

Pod taktovkou hokejového svazu

Tradičním vyhlašovatelem ankety bylo po dlouhá léta nakladatelství Olympia, to ale prodalo anketu Českému svazu ledního hokeje. Organizace, sdružující všechny hokejisty v zemi, tak mohlo tentokrát ocenění nejlepšímu hráči předat samo.

Kromě v současnosti nejlepších hráčů byly oceněny i legendy československého hokeje. Do síně slávy byli uvedeni Karel Gut, Jiří Holík, Josef Černý, Josef Golonka, František Tikal a im memoriam také Ivan Hlinka, jemuž hlediště v hotelu Thermal v Karlových Varech tleskalo vestoje.

Nejlepším juniorem sezony byl vyhlášen českobudějovický gólman Jakub Kovář.

Konečné pořadí 39. ročníku Zlatá hokejka

 1. Jaromír Jígr (New York Rangers), 2. Dominik Hašek (Detroit Red Wings), 3. Martin Straka (New York Rangers), 4. Tomáš Kaberle (Toronto Maple Leafs), 5. David Výborný (Columbus Blue Jackets), 6. Jaroslav Hlinka (Sparta Praha), 7. Patrik Eliáš (New Jersey Devils), 8. Martin Havlát (Chicago Blachawks), 9. Milan Michálek (San Jose Sharks), 10. Petr Sýkora (Moeller Pardubice).

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události