Hokej

Arbitráž: Vsetín byl z extraligy vyloučen oprávněně

Arbitráž: Vsetín byl z extraligy vyloučen oprávněně

Arbitrážní komise Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) rozhodla, že Vsetín byl z extraligy vyloučen oprávněně. Poté, co komise v pátek avizovala ukončení pře to dnes potvrdil tiskový mluvčí ČSLH Pavel Bárta. Podle vsetínského šéfa Oldřicha Štefla o dalším osudu klubu rozhodnou během následujících 24 hodin akcionáři klubu.

Rozhodnutí arbitráže je konečné 

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) šestinásobného extraligového mistra vyřadila už začátkem června z nejvyšší domácí soutěže za neplnění podmínek vypsaných pro účast v nejvyšší soutěži. Klub se ale proti rozhodnutí odvolal k arbitrážní komisi, která po několikerém odkladu konečně rozhodla.

"Jsem rád, že  konečně vůbec padlo nějaké rozhodnutí. Snad už můžeme pokročit v organizaci nového extraligového ročníku. Především se ale ukázalo, že rozhodnutí APK nebylo samoúčelné a vedené s cílem klub poškodit," oddechl si ředitel extraligy Stanislav Šulc, který prý netuší, co bude se vsetínským klubem dál. "To by měli vědět ve Vsetíně, jak chtějí pokračovat," prohodil.

Není cesta zpět?

Verdikt komise je totiž závazný a znamená, že Vsetín nemůže hrát v nadcházejícím soutěžním ročníku extraligu ledního hokeje a protože už dříve bylo deklarováno, že nemůže nastoupit ani v nižších českých profesionálních soutěžích, čeká jej pravděpodobně pád až do krajského přeboru. "Je to opravdu nejnižší soutěž v regionu a Vsetín by tedy měl hrát sdružený krajský přebor Jihomoravského a Zlínského kraje, tedy pokud si podá přihlášku," potvrdil už po prvním rozhodnutí APK sekretář zlínského Krajského hokejového svazu Tomáš Jankovič.

"Moje pocity jsou v tuto chvíli těžko publikovatelné," přiznal ředitel vsetínského klubu Oldřich Štefl. I on nyní přemýšlí, co bude následovat. "Během čtyřiadvaceti hodin  se sejdou akcionáři klubu a rozhodnou, co bude dál, jak budeme postupovat," řekl dnes pro nova.cz Štefl.

Půjdou až k soudu?

"Je to konečné rozhodnutí. Pokud by se chěli neúspěšní hájit, pak by mohli zvolit jinou cestu, patrně soudní. Otázkou ale je, jestli by si pomohli a jestli to vůbec budou chtít absolvovat," uvedl už v pátek pro TV NOVA předseda arbitrážní komise JUDr. Vladimír Balaš.

S tím se ale na Lapači nechtějí smířit, klubový šéf Oldřich Štefl již dříve avizoval, že je vsetínský oddíl připraven obrátit se i na soud a případně nechat pozdržet start extraligy. "Je to jedna z variant," připustil Štefl s tím, že další kroky klub zveřejní až po zasedání akcionářů. "Bohužel si musíme připouštět i tuto variantu, ale já jsem přesvědčen, že jde o záležitost porušení sportovních řádů a civilní soud s nimi nemá mít nic společného," opáčil na vsetínský vzkaz ředitel extraligy.

Pokud by Vsetínská hokejová a.s.  žalobu nepodala, nebo s ní neuspěla, bude se nadcházející ročník nejvyšší soutěže hrát podle losu ve čtrnácti týmech a odstartuje v pátek 14. září. 


Jak šel čas v kauze Vsetín

3. dubna 2001 - Policie zatkla majitele vsetínského klubu Romana Zubíka a obvinila jej z úvěrového podvodu.
23. srpna 2001 - Arbitrážní komise svazu rozhodla o tom, že licence Vsetína náleží občanskému sdružení zastupovanému Oldřichem Šteflem.
Listopad 2001 - Hokejový klub se topil v krizi, hráčům se zpožďovaly výplaty a klub neměl hlavního sponzora.
Květen 2002 - Vlastníkem hokejového klubu a extraligové licence se stala akciová společnost Vsetínská hokejová, která dostala na chod klubu i příspěvek od radnice.
21. října 2005 - Zastupitelé města schválili prodej většinového podílu klubu ruským investorům ze společnosti Atlantik.
Leden 2006 - Ani změna majitele však finanční těžkosti klubu nevyřešila, pohledávky hráčů stále nebyly vyrovnány.
20. června 2006 - I přes záchranu v baráži hrozilo Vsetínu, že si nezahraje extraligový ročník 2006/07. Všechny své dluhy ale splatil a splnil tak podmínky pro udělení licence na další sezonu.
6. června 2007 - Po dalším roce byla situace Vsetína stále stejná: jeho hospodaření provázely dluhy. Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) rozhodla, že tentokrát mu licenci neudělí a je z extraligy za neplnění podmínek pro účast vyloučen.
20. srpna 2007 - Arbitrážní komise Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) rozhodla, že Vsetín byl z extraligy vyloučen oprávněně.

                                                                                 (Zdroj: ČTK)
Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události