Hokej

Štefl: Akcionáři se sešli, teď se radí právníci

Hokejový Vsetín stále definitivně nepohřbil naději na záchranu v extralize a to i přesto, že arbitrážní komise Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) potvrdila rozhodnutí Asociace profesionálních klubů (APK) o oprávněnosti vyloučení Vsetínského hokejové a.s. z extraligy.

Vše mají v rukou právníci 

"Do čtyřiadvaceti hodin budeme vědět víc, nejdřív se musí sejít akcionáři klubu," říkal včera evidentně rozmrzelý šéf vetínského klubu Oldřich Štefl. Den uplynul, ale na Valašsku stále nejsou o moc moudřejší. "Akcionáři se skutečně sešli, ale podstoupili celou věc svým právníkům," uvedl dnes po poledni pro nova.cz Štefl. Teprve až po jejich analýze prý bude klub podnikat další kroky.

"Je to přesně tak. Nyní mají vše v rukou právníci, kteří nyní všechny rozhodnutí podrobně rozebírají. Až po jejich vyjádření se budeme rozhodovat, co dál. Kdy to ale bude, to nevím," dodal Štefl.

Co dál?

Jenomže start extraligy se kvapem blíží a ani hráči už nechtějí být dál v nejistotě. Zatím sice nastupují k zápasům letního Tipsport cupu a ve stínu všech událostí souvisejících s vyloučením klubu ze soutěže podávají mimořádné výkony, jenomže to už brzo nemusí být pravda. "Mám nabídku a jsem připravený se brzo hlásit v novém působišti," přiznal pro TV NOVA už včera nejzkušenější hráč týmu Roman Stantien.

Klub, případně město, podle všeho uvažují o podání žaloby u soudu, otázkou ale je, jakou mají naději na úspěch. "Jde o sportovní záležitost a civilní soud by se tím neměl zabývat," říká například ředitel extraligy Stanislav Šulc.  

Fanoušci smutní a vymýšlí, co dál

Mnoho radosti z rozhodnutí nemají ani fanoušci vsetínského klubu. "Pokud opravdu spadneme do krajského přeboru tak se nahoru budeme dostávat velmi tězko," tuší fanoušek, který na klubovém fóru vystupuje pod nickem Měrkis. Další pro změnu vyzývají alespoň k návštěvě čtvrtečního zápasu Tipsport cupu proti Třinci s tím, že by měli příznivci ještě naposledy vyprodat stadion Na Lapači. 

Jiní už ale přemýšlí, jak dál. Jeden z nich, vystupující pod nickem ketty, například navrhuje možná i reálnou spolupráci se sousedním druholigovým Valašským Meziříčím. "V první řadě to chce změnu vedení, domluvit to s místníma firmama, které by do toho byly ochotné jít, a také s Valmezem. Vsetín by nastoupil s jeho hráči, za podmínek, jaké mají teď, v kraji. Do Valmezu by od nás přešli hráči, kteří by nenašli angažmá, za stejných podmínek jako měli u nás v e-lize. Tudíž oba týmy by měly hráče výkonostně převyšující dané soutěže a tudíž i velké šance na postup," uvažuje ketty.  Podle tohoto nozárou by v případě postupu Valašského Meziříčí do 1. ligy a Vsetína do do druhé, zůstal v okrese jeden profesionální tým, čímž by vsetínská juniorka a ostatní mládežnícké týmy tolik neztratily v návaznosti na seniorský hokej.


Co bude dál se Vsetínem?

Něco málo přes tři týdny před startem nového soutěžního ročníku nemá Vsetín moc nadějí zvrátit nepříznivý osud. Zde nabízíme přehled některých možností, které klub nyní může zvážit.

- podat žalobu proti rozhodnutí APK a arbitrážní komise a snažit se oddálit start extraligy. Otázkou zůstává, zda má klub či město jako spoluvlastník naději na úspěch

- pokusit se dohodnout na odkoupení licence na 1. či 2. ligu od některého z účastníků těchto soutěží. Žádný z klubů však nyní nahlas o prodeji licence neuvažuje, druholigová Velká Bíteš už licenci prodala Opavě

- rozprodat tým a přihlásit se do krajského přeboru. Zbývá vyřešit otázku, s jakým kádrem

- domluvit se s nedalekým druholigovým Valašským Meziříčím na spolupráci, uvolnit mu hráče a pokustit se postoupit do 1. ligy. Vsetín mezi tím může bojovat v krajském přeboru o postup do 2. ligy a za rok uzavřít dohodu o převodu licencí. Bude ale Valašské Meziříčí souhlasit? A budou chtít hráči současného vsetínského kádru hrát rok jen 2. ligu?

- rozpustit dospělý tým a provozovat ve městě pouze juniorský hokej. Znamenalo by to konec profesionálního hokeje ve městě

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události