Sport

Karas vyhrál generálku v Ósace. Soutěžil sám

Podivný atletický míting má za sebou hrstka sportovců, které už za pár dnů čeká ostrý start na světovém šampionátu v Ósace. Stadion Nagai, kde se mistrovství světa koná, byl sice včera dějištěm klání sportovců, těch se zde ale mnoho nesešlo.

Karas soutěžil v tyčce sám 

"Zahřívací míting opravdu moc zájmu mezi atlety nevzbudil," přiznal tiskový mluvčí české atletické výpravy Adam Pražák. Například desetibojař Josef Karas díky tomu soutěžil ve skoku o tyči úplně sám. "Původně přihlášení Američané sice dorazili, ale když viděli, o jakou akci se jedná, po rozcvičce zase zmizeli," doplnil Pražák.

I tak si ovšem Karas přes nulovou konkurenci možnost tréninku pochvaloval. "Jsou tady asi nejlepší doskočiště, co jsem měl možnost vyzkoušet. Skákalo se tu výborně," uvedl Karas, který jako jediný účastník soutěže mítink samozřejmě vyhrál za výkon 460 cm. "Na mě to byl dobrý skok, pak mi došla energie, vedro mi vzalo všechny síly," doplnil a poukázal na tropické podmínky, které momentálně v Japonsku panují.

Šebrle své výkony kritizuje

Generálku na mistrovský desetiboj absolvoval i Roman Šebrle, tomu se ale moc nedařilo. V dálce neměl kvůli přešlapům platný pokus, kouli poslal do vzdálenosti 15,26 m, což je pod jeho možnsoti. "Jsem o dvě třídy níž, než v přípravě, nedosahuji ani tréninkovách výkonů a nevím proč," zlobil se Šebrle. Ten se nyní vrací do svého azylu mimo hlavní tábor české výpravy. Do Ósaky znovu zamíří až 31. srpna těsně před závodem. 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události