Hokej

Litvínov chce oživit zašlou slávu hokeje

Litvínov chce oživit zašlou slávu hokeje
Zdroj: Dušan Vrbecký

S novou vizí budoucnosti vstupuje do blížící se extraligové sezony hokejový klub z Litvínova. Oddíl, který delší dobu stagnuje na hraně postupu do play off, má smělé plány. Uzavřel partnerství se silným sponzorem a v příštích sezonách chce usilovat o titul.

Letos stabilizace, za rok útok

Litvínovský klub se dohodl na nové partnerské smlouvě s Unipetrolem, který pro prezentaci klubu představil jako generálního partnera svou dceřinnou společnost Benzina.  Klub tak prý vstupuje do nové etapy své historie, tedy alespoň podle generálního manažera Václava Hořejšího. "Změny, které nastanou, dávají klubu šanci do budoucna, protože se jedná o dlouhodobé spojenectví a partnerství. Mělo by odstartovat novou éru litvínovského hokeje, přičemž pro nás je důležité i to, že zároveň zůstávají tradiční litvínovské barvy i logo, což jen dokládá, jaký důraz dáváme na historii," řekl Hořejší.

Stejně hovoří  člen představenstva Unipetrolu Martin Durčák. "Dali jsme si za úkol postavit se čelem ke spolupráci s litvínovským klubem. Není u nás mnoho klubů, které by v historii daly českému hokeji tolik hráčů a tolik úspěchů. Chceme připravit dlouhodobou strategii, pro tuto sezonu motivační, pro další i výkonnostní. Došlo k výraznému posílení rozpočtu v prémiovém řádu, ale nechceme zasahovat do chodu oddílu. Letos chceme klub stabilizovat, příští rok už se chceme více zaměřit na výsledky a vyzkoušet si, kam až se klub může dostat," uvedl Durčák.

Hráči prý udělají pro play off maximum

Už loni litvínovští hráči předváděli alespoň v části sezony aktraktivní hokej. Jenomže v závěru jako by jim došel dech a v posledním kole dokonce přišli o play off. To chtějí hráči změnit. "Loni jsem řekl, že budeme bojovat o titul a nakonec jsme se nedostali do play off, což bylo zklamání. Letos začneme s tím, že uděláme všechno pro to, abychom se dostali do play off. No a pak už chceme jít co nejdál a budovat novou budoucnost klubu," prohlásil Jiří Šlégr, spolu s Robertem Reichelem nejzkušejější hráč týmu.

Podobně přitom hovoří i kapitán, jímž není nikdo jiný, než právě Reichel. "Momentálně za námi stojí silný partner, což by nám mělo pomoct k lepším výkonům i na ledě. Uděláme maximum, aby mužstvo v play off bylo. Hráči, kteří jsou v kabině a na ledě, udělají pro tento cíl všechno, pod to se podepíšu."

Posily? Hvězdy, ale až později

Kádr litvínovského klubu se přes léto příliš nezměnil. Hlavní posilou by měl být brankář Petr Franěk, ofenzivu doplnil zkušený Vladmír Machulda, dravé mládí zastupuje Zdeněk Bahenský, vracející se z nižší zámořské soutěže. "Kádr jsme posílili na místech, kde nás nejvíce tlačila bota. V dané chvíli dále posilovat nehodláme, kádr je široký, spíše budeme hráče naopak uvolňovat na hostování. Nechceme posilovat hráči na zkoušku do 3. či 4. řady, spíše budeme čekat na to, zda se objeví na trhu hokejista, který se neuplatní v zahraničí a bude k dispozici jako volný hráč," vysvětlil strategii klubu Hořejší. Klub si prý prostě raději počká na "hvězdu". "Posílit chceme, ale spíše o top hráče. Takoví se objevují okolo listopadu a do té doby chceme vytvořit konkurenceschopné prostředí, a takové finanční zázemí, aby takový hráč mohl přijít," doplnil.

Změny kádru HC Litvínov

Odešli: Angel Nikolov (Plzeň), Ivo Prorok (Vítkovice), Milan Kopecký (Korea)

Přišli: Petr Franěk (Slavia), Jaroslav Koma (Pardubice), Milan Vobořil (Plzeň), Vladimír Machulda (Imra), Zdeněk Bahenský (Hartford, AHL)

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události