Hokej

Hokejista Tomáš Zelenka se o víkendu oženil

Bývalý hokejista Třebíče a Litvínova Tomáš Zelenka, který je od roku 2001 po zranění ze zápasu s Duklou Jihlava upoután na invalidní vozík, se o víkendu oženil. Sňatek uzavřel v Kamenném sálu třebíčského zámku se svou dlouholetou přítelkyní Radkou Štěpničkovou.


Osudný zápas v Jihlavě

Psal se 22. únor 2001 a na Horáckém stadionu v Jihlavě se hrál první zápas čtvrtfinále prvoligového play off mezi domácí Duklou a třebíčskou Slavií. Zelenka se v přesilové hře otáčel s pukem u mantinelu, kde do něj v plné rychlosti narazil jihlavský obránce. Třebíčský hokejista letěl hlavou proti mantinelu a poranil si krční páteř. Zranění ho upoutalo na invalidní vozík, bývalý hokejista ale svůj boj s osudem nevzdává. Do hokeje se vrátil jako trenér týmu sledgehokejistů a funkcionář v extraligových Karlových Varech. Odsud se vrátil do Třebíče, kde nyní pracuje jako marketingový ředitel prvoligového klubu.

Bojovník každým coulem

Tomáš Zelenka se vzepřel osudu a se svým handicapem bojuje s velkou vytrvalostí. Vrátil se do běžného života a zvládl i návrat ke své bývalé přítelkyni Radce Štěpničkové. Ta mu stála po boku v nejtěžších chvílích jeho života a i když se poté na chvíli odloučili, jejich životní příběh vyvrcholil o víkendu svatebním obřadem. "Radka a Tomáš jsou naši velice dobří kamarádi. Považovali jsme proto za samozřejmost, že jim přijdeme na svatbu a poblahopřejeme jim," řekla po obřadu pro Jihlavské listy Petra Eliáš-Voláková, čerstvá novomanželka hokejisty Patrika Eliáše, který je s Tomášem Zelenkou velký kamarád a dokonce pro něj uspořádal několik charitativních akcí s cílem sehnat prostředky na léčbu jeho zranění. 

Svatba na zámku

Sobotní svatební obřad se odehrál na třebíčském zámku za přítomnosti téměř dvou set hostů a gratulantů. Oddávajícím byl třebíčský místostarosta Miloš Mašek, role svědků se zhostili Radčin bratr  a Tomášův kamarád a hokejista Třebíče Jiří Oliva. U východu ze zámku pak novomanželský pár čekala tradiční rýžová sprška. 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události