Sport

Tigers rozprášili Yankees historickým rozdílem

Nečekaně jednoznačný průběh měl další z přímých přenosů baseballové MLB na Galaxii sport. Tygři z Detroitu doma v Comerica Parku neponechali nic náhodě, díky skvělému Justinu Verlanderovi nepustili rivala z Americké ligy, newyorské Yankees, prakticky k ničemu, a sami soupeře zdeptali skvělou ofenzivou. Výsledkem bylo rekordní skóre 16:0 a potupný debakl nejbohatšího klubu ligy. Yankees prohráli tak vysoko, aniž by sami skórovali, venku naposledy v roce 1907.

Hned od prvních směn bylo jasné, jakým směrem se utkání vyvine. Hosty z New Yorku držel na uzdě mladý nadhazovač Verlander, zatímco zkušený veterán Mike Mussina dovolil Tigers jeden odpal za druhým. „Právě v nadhazovačích byl největší rozdíl. Verlander házel 98 mil v hodině rychlé fastbally, které pak střídal s 68 mílovými change-upy, to je pro pálkaře hodně složité," glosoval spolukomentátor přenosu Martin Střítecký.

Hned v první směně šli domácí do vedení, když naplnili všechny mety a Guillen sebeobětovacím odpalem poslal pro bod Polanca. Ve druhé části si Granderson připsal double, díky němuž doběhl z první mety až domů Casey. Grandersona pak pro třetí doběh poslal Polanco. Ve třetím inningu zvýšili už na 6:0 Guillen, Rodriguez a nováček Raburn, což donutilo k odchodu z kopce Mika Mussinu. Ve čtvrtém, už proti Edwaru Ramirezovi, přišel na řadu jediný homerun večera, který do levého pole odpálil Placido Polanco.

V páté směně trefil Sean Casey svůj první triple po třech letech, vystřídal ho pinch-runner Santiago a Raburn ho následně poslal pro osmý bod. Další dva přidal sám Raburn a třetí metař Tygrů Brandon Inge. „Když se chytnou dva tři pálkaři, z celého týmu spadne stres a pak už to jde samo. Nečekal jsem tak jasnou výhru Detroitu, ale byla naprosto zasloužená," doplnil Střítecký.

V šestém dějství si domácí vybrali krátký timeout, záhy však obsadili všechny mety a walkem zaznamenali další run. Hned tři body najednou získali po dlouhém doublu Brandona Inge, když skórovali Rodriguez, Santiago a Raburn. Henna vystřídal na kopci Bruney, ale hned znovu inkasoval - po Betemitově chybě na třetí metě doběhl domů Inge, double náhradníka Maybina pak poslal pro další bod Grandersona.

V šesti z osmi směn Tygři dokázali skórovat, Yankees se naopak nezmohli prakticky na nic. V závěru už oba trenéři nechali odpočívat největší hvězdy a zahráli si i baseballisté z obou laviček. Detroit se jasnou výhrou přiblížil v Centrální divizi Americké ligy vedoucímu Clevelandu, Yankees naopak ztrácejí kontakt s nejlepším týmem Východní divize, Bostonem Red Sox. Oba celky nicméně i dál mohou pomýšlet na účast v říjnovém play-off.

Výsledek:
Detroit - New York Yankees 16:0

Odpaly: 20:3
Chyby: 0:1
Homeruny: Placido Polanco (DET)
Nadhazovači: Justin Verlander (W), Mike Mussina (L)
Nejlepší hráči: Verlander (DET), Polanco (DET), Inge (DET), Raburn (DET)

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události