Sport

Baďurová vyskákala stříbrnou medaili

Baďurová vyskákala stříbrnou medaili
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Česká tyčkařka Kateřina Baďurová si z Ósaky doveze stříbrnou medaili. Rozhodlo o tom její finálové vystoupení na mistrovství světa, ve kterém posunula osobní i český rekord na hodnotu 475 cm.

První pokus rozhodl 

Baďurová překonala laťku v rekordní výšce na první pokus, což jí nakonec zajistilo medaili. Její konkurentka Světlana Feofanova totiž stejnou metu překonala až na druhý pokus, což nakonec české závodnici přisoudilo stříbro. Na výšce 480 cm totiž už ani jedna z nich neuspěla. Jasnou vítězkou se stala Ruska Jelena Isinbajeva, která 480 cm překonala jako jediná, i když až na druhý pokus.

Cestu za rekordem přitom Baďurová neměla snadnou. Sice se jí podařilo vyrovnat nedávný osobní rekord 470 cm, ale až na tretí pokus a do další série tak česká závodnice vstupovala s handicapem dvou neúspěšných pokusů oproti Rusce Feofanově a Francouzce Boslak. Na třetí pokus uspěla i Polka Pyrek.

Jenomže Baďurová se svezla na vlně euforie z předchozího pokusu a další výšku zdolala napoprvé, což nakonec znamenalo stříbro. Feofanova i Pyrek totiž uspěly až napodruhé a Baďurová měla rázem náskok.

480 cm nad síly všech

O medialích se tam mělo rozhodovat na výce 480 cm, to ale zvládla jediná závodnice, Ruska Jelena Isinbajeva. Ostatní soupeřky třikrát shodily a tak se medaile rozdělovaly podle předchozí výšky. Isinbajeva se zlatem v kapse si pak ještě nechala nastavit laťku do výšky 502 cm ve snaze překovnat vlastní světový rekord, to se jí ale nakonec nepodařilo.

Konečné výsledky tyčky žen: 1. Isinbajeva (Rusko) 480 cm, 2. Baďurová (ČR) 475 cm, 3. Feofanova  (Rusko) 475 cm.

Hejnová vylepšila rekord, ale nepostoupila

V dobrém světle se na šampionátu uvedla také běžkyně Zuzana Hejnová. Na 400 metrů překážek sice nepostoupila do finále, přesto mohla být spokojena. O 79 setin totiž vylepšila svůj vlastní český rekord, který má nyní hodnotu 55,04 sekundy.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události