Sport

Janků Baďurovou nenapodobil, medaili nedoveze

Český výškař Tomáš Janků si medaili z mistrovství světa atletů v Ósace nepřiveze. V dnešním finále nenapodobil svou přítelkyni Kateřinu Baďurovou a zůstal pod stupni vítězů.

Neúspěch na jediné výšce stál Janků medaili 

Závod přitom zahájil Janků skvěle, postupné výšky 216, 221, 226 a 230 zdolal pokaždé napoprvé a dostal se tak mezi pětici nejlepších výškařů. jenomže další meta 233 cm už pro něj byla příliš vysoko. Nezdolal ji ani na třetí pokus a závod pro něj skončil. Tomáš Janků obsadil spolu s Kubáncem Victorem Moyou páté místo, jeho přemožité v těchto chvílích bojují o medaile. Nejblíže ke zlatu má přitom Bahaman Donald Thomas, nováček šampionátu, který jako první skokan zdolal ve finále v Ósace 235 cm.

Holm skončil až čtvrtý

Cesta druhého českého výškaře Jaroslava Báby skončila už na výšce 226 cm, kterou sice bronzový medailista z Athén na druhý pokus zdolal, 230 cm už ale bylo nad jeho síly.

Pod stupni vítězů překvapivě skončil i evropský výškařský fenomén poslední let Stefan Holm ze Švédska jehož 233 cm stačilo jen na 4. místo. Vítězem se tak stal překvapivě nováček na světové scéně Bahaman Donald Thomas, který jako jediný na první pokus přeskočil 235 cm. Rus Rabakov a Kypřan Ioannou skočili stejnou výšku až napodruhé a podělili se o zbylé medaile.

Výsledky výšky mužů: 1. Thomas (Bahamské Ostrovy) 235 cm, 2. Rybakov (Rusko) 235 cm, 3. Ioannou (Kypr) 235 cm, 4. Holm (Švédsko) 233 cm, 5. - 6. Janků (ČR) a Moya (Kuba) 230 cm), ... 8. Bába (ČR) 226 cm. 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události